Przegląd walizek na kółkach. A może torba lub plecak?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jednodniowy wyjazd służbowy lub dwutygodniowe wakacje – w każdym przypadku należy zabrać ze sobą potrzebne rzeczy. Przychodzi wtedy pytanie, jak i w co się spakować? Warto pamiętać nie tylko o funkcjonalności swojego bagażu, ale też swojej własnej wygodzie i odciążyć ciało, decydując się na plecak lub walizkę na kółkach.

Walizka z dwoma kółkami

Walizki na dwóch kółkach jeszcze jakiś czas temu były standardem, a wbudowane kółka – w porównaniu ze znanymi sprzed dekad walizek z uchwytem – sporym luksusem. Z pewnością jest to wybór zapewniający wygodny transport bagażu. Walizka ta u dołu posiada dwa kółeczka oraz dwie nóżki, dzięki czemu może ona stabilnie stać w pozycji pionowej. Rozwiązanie to sprzyja także prowadzeniu bagażu po nierównym podłożu.

Walizka z czterema kółkami

Walizki dwukołowe zostały jednak zdominowane w ostatnich latach przez swoje czterokołowe odpowiedniki. Jest to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu podróż z walizką staje się o wiele łatwiejsza. Walizka tego typu nie posada już nóżek, bo może stać po prostu na czterech kółkach zamontowanych na spodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można prowadzić ją w wygodnej dla ciała pozycji. Cztery koła przekładają się bowiem na płynną jazdę po równym podłożu i możliwość prowadzenia jej przed sobą. W przypadku nierównego podłoża, walizkę trzeba niestety ciągnąć w ten sam sposób, co modele dwukołowe.

Plecak na kółkach

Plecaki wyposażone w stelaż z kółkami zyskują coraz większą sympatię wśród miłośników podróży. Zamontowane na ich spodzie kółka umożliwiają wygodne przemieszczanie bagażu, nie obciążając pleców. Rozwiązanie to zachowuje możliwość przejścia z prowadzenia plecaka na założenie bagażu na plecy. Zmiana ta nie stanowi żadnego problemu i zajmuje dosłownie kilka sekund. Na ten rodzaj plecaka decyduje się coraz więcej rodziców, szczególnie uczniów klas pierwszych. Mogą oni nosić książki i zeszyty na plecach, a gdy odczują zbyt duży ciężar – mogą je wygodnie ciągnąć. Plecaki na kółkach są bardzo zróżnicowane pod względem stylów, krojów i rozmiarów – warto więc zapoznać się z ich ofertą.

Torba na kołach

Również miękkie torby podróżne posiadają swój wariant na kółkach. To zdecydowanie polecane rozwiązanie, które może zastąpić klasyczną torbę podróżną, a dodatkowo ma sportowy charakter. Można je nosić na ramieniu lub za uchwyty, a w przypadku dłuższego przejścia – ciągnąć za rączkę i toczyć za pomocą kół. Są one niemal niewidoczne i lekkie, nie dodają więc dodatkowego obciążenia. Torby na kółkach bywają tańsze od walizek i często oferują również komfortowy podział wnętrza.