Jak przyspieszyć wysyłkę towaru ze sklepu internetowego?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Większość z nas kupuje w sklepach internetowych, a wielu robi to regularnie. To bardzo wygodna metoda zakupów, która daje nam niemalże nieograniczone możliwości – ogromny wybór towaru, przystępne ceny, sporo promocji i rabatów, a także dostawa wprost pod drzwi. Najgorsze jest jednak czekanie na przesyłkę. Czy można w jakiś sposób przyspieszyć jej otrzymanie?

Aktualnie coraz więcej sklepów internetowych kładzie nacisk na to, aby realizować transakcje jak najszybciej i w krótkim terminie przekazywać swoim klientom zakupy. To, kiedy przesyłka dotrze do kupującego, zależne jest od kilku czynników, między innymi od dostępności produktu, szybkości działania sklepu, od wybranej formy płatności czy też od operatora, który ma dostarczyć paczkę.

Jeżeli chcesz zdecydować się na zakup w sklepie on-line i otrzymać paczkę jak najszybciej, sprawdź nasze porady – dzięki nim możesz cieszyć się z zakupów nawet następnego dnia!

Sprawdź terminy wysyłek w sklepie

Niektóre sklepy internetowe wysyłają towary w błyskawicznym tempie, nawet tego samego dnia, ale tylko wtedy, gdy zakupy zrobi się do konkretnej godziny, na przykład 13 czy 17 – informacje na ten temat można znaleźć w zakładkach dotyczących wysyłki.

Zwróć uwagę na dostępność produktów

Nie wszystkie produkty w sklepie mogą być dostępne od ręki. Czasami sklep musi sprowadzić je od dostawcy, dlatego czas realizacji zamówienia może się wydłużyć. Informacje o terminach dostępności najczęściej umieszczane są na stronach produktów czy można sprawdzić je w koszyku.

Wybierz odpowiednią metodę płatności

Zdecydowanie najlepiej wybierać systemy płatności, które pozwalają na przelewy on-line i płatności kartą. Wówczas nie dość, że zakupy są łatwiejsze, ponieważ nie trzeba wypełniać wielu formularzy, to jeszcze informacja o płatności od razu przekazywana jest do sprzedającego. Wiele sklepów szybko wysyła także paczki za pobraniem, ale zwykłe są one droższe od tych z opłata z góry.

Postaw na szybką dostawę

Zdecydowanie najszybciej dochodzą paczki przekazane kurierom, ponieważ na terenie Polski można otrzymać je najczęściej w 24 godziny. Również szybko dochodzą paczki pocztowe 24 i priorytetowe, ale tutaj nie ma już gwarancji dostawy na kolejny dzień.