Dwa razy dziennie z Okęcia do Berlina

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od dzisiaj LOT wykonuje bezpośrednie rejsy między Warszawą a Berlinem. W czerwcu 2018 r. polski przewoźnik uzupełni rozkład o dodatkowy lot na tej trasie.

Połączenie między lotniskiem Berlin-Tegel a Warszawą od dzisiaj obsługują Bombardiery Q400 a także nowoczesne Embraery LOT-u. W ramach nowego połączenia między stolicami Polski i Niemiec, LOT oferuje pasażerom tygodniowo na pokładach ponad 1000 miejsc. Od czerwca 2018 r. samoloty LOT-u będą obsługiwały to połączenie trzy razy dziennie.

Wygodny rozkład rejsów na tej trasie (przed południem i wieczorem) odpowiada potrzebom pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Rejs poranny wystartuje z Warszawy od 8:20 a po południu o 17:20. Tak zbudowany rozkład umożliwia także pasażerom podróżującym ze stolicy Niemiec wygodne przesiadki przez hub LOT-u w Warszawie do 60 miast Europy Wschodniej, Ameryki Północnej, Azji Centralnej i Dalekiego Wschodu. Wszystkie rejsy dalekodystansowe wykonywane są za pomocą najnowocześniejszych samolotów na świecie – Boeingów 787 Dreamliner.

– Cieszymy się, że możemy odpowiadać na potrzeby naszych pasażerów i zaoferować im dziś najdogodniejsze połączenie między Warszawą a Berlinem. Dla wielu osób podróżujących z Polski, będzie to nieporównywalne zaoszczędzenie czasu podróży. Z kolei dla pasażerów podróżujących z Berlina, nowe połączenie LOT-u zapewni dostęp do wielu kierunków azjatyckich w tym m. in. do Astany, Pekinu, Seulu czy Tokio. Od maja 2018 dołączy do nich także Singapur – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Berlin-Tegel to szóste lotnisko w Niemczech obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Już wkrótce LOT będzie oferował bezpośrednie rejsy do siódmego portu – Norymbergi. LOT zamówił m.in. 4 maszyny typu Boeing 787-9, 6 Boeingów 737 MAX 8, którego pierwszy egzemplarz rozpoczął już operacje w barwach LOT, a także Embraery 195, które od przyszłego roku stopniowo będą zasilać flotę. W tym roku LOT rozbudował flotę o cztery samoloty typu Boeing 737NG oraz dwie maszyny typu Boeing 787 Dreamliner.