Ręczniki hotelowe. Tylko dekoracja czy już sztuka?

We współczesnych, renomowanych hotelach dużą wagę przywiązuje się do czystości oraz wystroju pokojów. Coraz częściej kładzie się również nacisk na wszelkiego rodzaju detale. Uznanie gości można zdobyć poprzez odpowiednie złożenie ręczników w fantazyjne kształty. Ten drobny gest z pewnością wywoła uśmiech na ustach klientów, a także wpłynie na wystrój hotelowego wnętrza.

Skąd wzięła się moda na składanie ręczników hotelowych?

Inspirację do tworzenia różnych dekoracji oraz kształtów z ręczników stanowi japońskie origami. W Azji ten trend największą popularnością cieszy się w luksusowych hotelach, ośrodkach spa, a także we wszelkiego rodzaju miejscach związanych z wypoczynkiem i relaksem. Mimo, iż pozornie technika składania ręczników w fantazyjne kształty może wydawać się trudna oraz niezwykle czasochłonna, w rzeczywistości wystarczy tylko kilka minut, aby nauczyć się tworzenia ręcznikowych dekoracji.

Niektórzy uważają składanie hotelowych ręcznikówza zupełnie zbędny element dekoracyjny – w końcu po kilkunastu sekundach, które często poprzedza szybkie zrobienie zdjęcia, cała kompozycja zostaje zniszczona. Goście najczęściej doceniają jednak właśnie takie małe gesty, kiedy wyraźnie widzą, że personel stara się w jak największym stopniu wpłynąć na jakość ich pobytu. A pozytywne odczucia klientów mogą owocować drobnym napiwkiem lub poleceniem obiektu znajomym.

Tradycyjny łabędź

Składnie ręczników hotelowych na kształt łabędzia z pewnością jest najpopularniejszą tego rodzaju dekoracją. Motyw ten, cieszy się nieśmiertelną sławą szczególnie na wschodzie. Forma ta jest niezwykle prosta, efektywna, a jej tworzenie zajmuje tylko kilka minut. To jak ostatecznie będzie wyglądał ręcznikowy łabędź zależy przede wszystkim od kreatywności oraz fantazji osób tworzących dekorację. Oprócz tradycyjnego kształtu, można pokusić się o stworzenie łabędzia pływającego po wodzie (do tego celu można wykorzystać inny ręcznik ułożony w harmonijkę, który będzie imitował wodę), obsypanego płatkami róż czy ozdobionego liśćmi. Dla nowożeńców lub małżeństw często przygotowywana jest również kompozycja składająca się z dwóch zwróconych do siebie łabędzi, które połączone razem tworzą serce.

Zoo z ręczników

Różnorodność wzorów oraz kształtów, które można wykonać z ręczników tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Oczywiście to opcja dla bardziej zaawansowanych osób, które opanowały już tworzenie podstawowych kształtów z hotelowych ręczników. Nie od dziś wiadomo, że praktyka czyni mistrza, a ręcznikowy miś, kotek, małpa, żółw czy słoń z pewnością zrobią ogromne wrażenie na przybyłych gościach.

Ręczniki hotelowe najwyższej jakości

Mimo, iż składanie ręczników hotelowych z pewnością jest świetnym sposobem na szybką i tanią dekorację, nie wolno zapominać, że mają one być przede wszystkim niezwykle funkcjonalne. Ręczniki hotelowe muszą być więc wykonane z materiału najwyższej jakości, trwałego i niezwykle czystego. Warto zwrócić szczególną uwagę na białe ręczniki – dodają one obiektowi renomy ze względu na to, że kojarzą się przede wszystkim z elegancją i prestiżem. Ważne jest również to, że biały kolor jest na tyle uniwersalny, że bez problemu dopasuje się do każdego wystroju wnętrza. Przed rozpoczęciem układania dekoracji, należy więc wcześniej zadbać o zakup odpowiednich ręczników, które będą mieć decydujący wpływ na odczuwanie komfortu przez hotelowych gości.