Regatowe emocje w sezonie 2016. Patronujemy klasie Scandinavia 650!

Autor tekstu: , Data publikacji:

21 maja w Rybniku rusza cykl Grand Prix w żeglarskiej klasie jachtów Scandinavia 650/ Skippi 650, której zmaganiom w sezonie 2016 patronuje polska edycja Business Travellera. Pośród wielu klas żeglarskich ta jest wyjątkowa- jako jedyna polska konstrukcja uzyskała rangę klasy międzynarodowej, z prawem do organizowania własnej imprezy w randze Mistrzostw Europy.

Przez cały sezon, aż do późnej jesieni, będą mogli Państwo czytać na naszych łamach najnowsze doniesienia z regat, szkoleń – będzie dużo filmów i zdjęć.

Głównym założeniem klasy i stowarzyszenia, które sprawuje pieczę nad cyklem Grand Prix jest ściganie się na jednakowych jachtach, których specyfikację ściśle określają przepisy klasowe. Taka formuła jest gwarantem, że o wygranej w regatach decydują umiejętności sternika i załogi a nie posiadany sprzęt.

IMG_3019

Starty w regatach to świetny sposób na aktywne spędzenie weekendu i zweryfikowanie swoich żeglarskich umiejętności. Cena jachtu budowanego wyłącznie przez stocznię Scandinavia Yachts jest atrakcyjna i osiągalna dla pasjonatów regatowego pływania i wynosi ok. 50 tys. Dodatkowo osoby chcące spróbować swoich sił na jachcie Scandinavia 650 mogą wziąć udział w szkoleniu regatowym organizowanym przez Johnny Black Sailing Team, jedną z załóg aktywnie startujących w cyklu Grand Prix. Johnny Black prowadzi zajęcia w ramach jedynej w Polsce akademii regatowej na licencji Scandinavia-Skippi 650.

KLASA 650 WIDEO:

Tegoroczny cykl Grand Prix klasy Scandinavia 650/ Skppi 650 to 11 imprez rozgrywanych na terenie całej Polski oraz Niemiec. Również w tym sezonie na Jeziorze Zegrzyńskim pod Warszawą zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy klasy Scandinavia 650/ Skippi 650 (27-28.08) na które serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o klasie 650 na stronach:
〉〉 www.scandinavia650.org
〉〉 www.scandinavia-yachts.com

Kalendarz imprez Scandinavia650 / Skippi650 na rok 2016
〉〉 http://scandinavia650.org/pl/kalendarz/


Akademia regatowa
 Johny Black Sailing Team
〉〉 facebook.com/jbsailingteam

 

IMG_30711

DSCF5034 (2)

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji