Rekordowe lato na lotnisku Wrocław Strachowice

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od stycznia 2017 do końca lipca wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 miliona pasażerów. Tylko w lipcu było ich prawie 315,5 tysiąca. To blisko 60 tysięcy więcej niż w tym samym czasie rok temu, co oznacza wzrost o 22,3 procent.

– W ubiegłym miesiącu zanotowaliśmy nie tylko największy w tym roku wzrost ruchu, lecz także rekordowe wypełnienia samolotów, które na niektórych trasach przekraczały 96 procent – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Coraz większą popularnością wśród pasażerów cieszą się połączenia niskokosztowe, z których skorzystało ponad 157 tysięcy podróżnych. Lipiec zdominowały loty na południe Europy. W lipcu pobiły one dotychczasowe rekordy, zwłaszcza na trasach do Hiszpanii, Włoch i Grecji. W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnie wypełnienie przekraczało 96 procent, natomiast do Barcelony, Madrytu, Rzymu, Lizbony i Palmy na Majorce plasowało się w okolicy 95 procent. Popularność lotów na południe Europy dostrzegają też przewoźnicy. Pod koniec października linie Ryanair uruchomią dwa nowe włoskie połączenia: do Palermo na Sycylii oraz do Neapolu. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe loty do Wielkiej Brytanii i Irlandii. W lipcu na trasach do Bristolu, Glasgow i Corku obłożenie samolotów przekraczało 95 procent.

W lipcu wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 35,5 tysiąca pasażerów). W tym segmencie bardzo dobrze radzi sobie tegoroczna nowość od PLL LOT, czyli połączenie do Tel Awiwu. Tylko w ubiegłym miesiącu skorzystało z niego blisko 2,3 tysiąca osób.