Rozwiązania transportowe. Wynajem busów dla klientów biznesowych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rozwiązania transportowe - przewóz osób podczas spotkań biznesowych. W dzisiejszych czasach dużo się przemieszczamy zarówno samolotami, koleją jak też lokalnie korzystając z usług jakim jest przewóz osób. Jak zamówić transport, na co zwracać uwagę? Czy wynajem busów na spotkania biznesowe to dobre rozwiązanie?

Zdarza się czasem tak, że podczas spotkania biznesowego w szerszym gronie musimy przemieszczać się z punktu A do punktu B lub też zorganizować objazd kilku punktów. Najczęściej wtedy zamawiamy  taxi ale gdy grupa osób jest liczniejsza takie rozwiązanie nie jest już najlepszym. Aby kontrahenci odbierali nas w sposób profesjonalny – warto skorzystać z opcji na przewóz osób jaką można zamówić w firmie przewozowej. Sporo firm, przewoźników ma w swojej ofercie samochody o podwyższonym standardzie mogące na pokład zabrać np 5 osób lub większe busy zapewniające wysokiej jakości, komfortową podróż dla 15-20 osób. Gdy mowa o kilku osobach, na myśl przychodzi Mercedes Viano czy klasa V oferujący rozmieszczenie foteli w układzie konferencyjnym, pasażerowie siedzą wtedy twarzami do siebie co wpływa na budowaniu relacji między pasażerami podczas jazdy. Takie rozwiązanie często wybierają klienci biznesowi którzy w samochodzie podejmują klientów, omawiając różne kwestie, podpisując umowy czy biorąc udział w luźnych rozmowach jadąc między biurowcami lub siedzibami firm. Pojazdy takie, vany i mikrobusy muszą spełniać określone standardy jakimi są niewątpliwie: klimatyzacja, skórzana tapicerka, ciemne szyby, ładowarki telefonów czy sieć wifi z której pasażerowie mogą korzystać bez ograniczeń. Dobrze wygląda gdy przed pasażerami drzwi otwierają się elektrycznie , można wyregulować indywidualną temperaturę przestrzeni pasażerów czy skorzystać z internetu podłączając się do sieci pokładowej.

Oprócz samochodu, istotną rolę w przewozach biznesowych odgrywa sam kierowca. Nienaganny wygląd, elegancki ubiór, biała koszula często krawat, znajomość języka angielskiego – to wszystko wpływa na jakość obsługi i to jak daną firmę postrzegają klienci korzystających z oferty na wynajem busa czy vana. Dodatkowo znajomość trasy, komunikatywność i miła atmosfera powinny zostawać w parze ze świetną jakością samochodu.

Jakie usługi można zamówić u firmy oferującej przewóz osób?

Przewoźnik świadczący przewozy biznesowe wykonuje: transfery z i na lotniska, odbiory pasażerów z dworca aby dowieść do hotelu. Wynajem busa lub limuzyny na objazd różnych lokalizacji, przewóz osób na szkolenia czy też transport podczas konferencji, kolacji i bankietów tzw stand by a więc dyspozycja z kierowcą.

Umowa na wynajem busów?

Firmy praktykują podpisywanie umów transportowych lub zleceń na przewóz osób. To dobre rozwiązanie gdyż reguluje stosunek prawny powierzonej usługi i jej wykonania. Na takiej umowie można zawrzeć najważniejsze kwestie jak daty i program przewozu ale również można ją uzupełnić o różne inne rzeczy jak np zapewnienie wody do picia dla pasażerów lub też zabrania kierowcy rozmowy przez telefon komórkowy. Oczywiście gdy nie pierwszy raz zamawiamy busa w danej firmie, powstaje taka relacja że obydwie strony nie muszą się martwić o zapłatę czy rzetelność wykonanej usługi i kwestię umowy sobie darują biorąc pod uwagę też to że takie zlecenie zamawiane jest np na dzień wcześniej.

Rozliczenie finansowe?

Szanująca i profesjonalna firma przewozowa oferuje różne formy płatności od najłatwiejszej gotówkowej przez rozliczenia transportu na podstawie faktur vat opłacanych po wykonaniu usługi przelewem ale też możliwość rozliczenia usługi transportowej kartą płatniczą korzystając z terminala płatniczego w pojeździe.

Decydując się na zamówienie usługi przewozowej czy to na krótki transfer z lotniska do hotelu czy dłuższą kilkudniową obsługę gdzie kierowca będzie grupie towarzyszył przez większość czasu, warto mieć sprawdzoną firmę realizującą takie usługi.  W każdym dużym mieście powinniśmy taką  znaleźć, w Krakowie jedną z takich jest M-Bus wynajem busów Kraków. Przewoźnik mający wieloletnie doświadczenie w branży usług przewozowych, świadczących przewóz osób na wysokim poziomie u którego można zapłacić kartą i oferujący nowoczesny tabor oparty w głównej mierze na marce Mercedes-Benz nie tylko mikrobusów ale również autokarów. Podobne znajdziemy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku. Są to firmy będące wiele lat na rynku, mające już renomę i akceptacje klientów.

Przewóz osób to trudna branża do której niestety coraz szerszy dostęp mają osoby zupełnie nie związane z branżą. Powstają różne aplikacje pozwalające zamówić samochód najtaniej ale odbiegające jakością od tych najlepszych i profesjonalnych. Należy umieć świadomie wybrać usługę dopasowaną do naszych potrzeb.