Ryanair poleci z Olsztyna do Londynu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tam gdzie Wizzair, tam musi być też Ryanair. Sprawdziły się pogłoski o rychłym uruchomieniu nowych połączeń z lotniska Olsztyn – Szymany przez niskokosztowego irlandzkiego przewoźnika. Od listopada będziemy mogli stamtąd polecieć na londyńskie lotnisko Stansted.

Ryanair liczy, że docelowo będzie przewoził z Mazur do Londynu ponad 50 tysięcy rocznie. Sprzedaż już ruszyła, najtańsze bilety można było kupić za 89 złotych bez bagażu rejestrowanego.
Przypomnijmy, że od czerwca na londyńskie lotnisko Luton lata już największy konkurent Ryanaira – Wizzair.
Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira, twierdzi jednak, że jego linia nie boi się konkurencji, tym bardziej, że Londyn jest najatrakcyjniejszym połączeniem z Polski na wszystkich lotniskach. I to zarówno turystycznie, jak biznesowo czy „pracowniczo”.
Ryanair będzie latał z Olsztyna trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty – oznacza to, że stolica Warmii i Mazur będzie miała aż 6 połączeń do stolicy Anglii w tygodniu. Loty będzie obsługiwał standardowy Boeing 737-800, mogący zabrać na pokład 189 osób.

Prezes portu Olsztyn-Mazury Leszek Krawczyk jest zadowolony, że do Olsztyna zawita największy przewoźnik w Polsce. – Nie ukrywamy, że na te połączenia najbardziej czekaliśmy – mówił Krawczyk. Niewykluczone, że już wkrótce Ryanair ogłosi uruchomienie nowych kierunków z Szyman – na celowniku są przede wszystkim miasta skandynawskie, gdzie pracuje wielu Polaków z północy Polski.