Pierwsze regaty z cyklu Grand-Prix 2016 w klasie Scandinavia-Skippi

, Data publikacji:

W dniach 21-22 maja na wodach zalewu rybnickiego odbyły sie pierwsze zawody z cyklu Grand-Prix 2016 w klasie Scandinavia-Skippi. Nowa impreza w kalendarzu pod nazwą Rybnik Scandinavia Yachts Cup przyciągnęła na Śląsk znane juz teamy Volvo Ocean Race, Hiab czy Johnny Black. Business Traveller jest patronem prasowych całego cyklu.

Miłym zaskoczeniem było pojawienie się ekip debiutujących: Yacht Club Rybnik oraz Cyklonatur.pl team pod wodzą znanego z z występów w klasie Micro Michała Pałasza.

Sobota przywitała startujących słoneczną pogoda lecz z bardzo zmiennym i słabym wiatrem. Mimo tego udało sie rozegrać 4 wyścigi. Zaskoczeniem była dobra postawa załóg Yacht Clubu Rybnik. W niedzielę były dużo lepsze warunki wiatrowe przy pełnym słońcu. Ta idealna pogoda pozwoliła rozegrać 4 wyścigi, w których awarie jachtów YCR nie pozwoliły dokończyc im regat.

Pierwsza impreza w sezonie potwierdziła duże zainteresowanie klasą oraz solidne przygotowanie regat przez organizatora czyli Yacht Club Rybnik. Z całą pewnością Rybnik Scandinavia Yacht Cup wskoczy do kalendarza klasy na stałe.

Podium Rybnik Scandinavia Yachts Cup 2016.

1. Volvo Ocean Race- Tobiasz Zajączkowski
2. Hiab – Marek Kloska
3. Johnny Black – Marcin Murmyło

IMG_7997