SprintAir’em z olsztyńskich Szyman do Wrocławia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Juz na początku czerwca mieszkańcy Warmii i Mazur oraz Podlasia będą mieli bliżej do stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia. Loty, obsługiwane przez SprintAir, rozpoczną się 6 czerwca, najtańszy bilet w jedną stronę ma kosztować 99 złotych.

Nowe połączenie będzie dostępne dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Dzięki temu mają być możliwie przedłużone weekendy na Mazurach oraz We Wrocławiu. Jednocześnie SprintAir zmniejszy częstotliwość już obsługiwanych lotów do Berlina i Krakowa – te będą się odbywać dwa razy w tygodniu.

Do SprintAir mają niedługo dołączyć kolejni przewoźnicy – w czerwcu zawita tam słoweńska Adria, oferującą połączenia codeshare w ramach sojuszu Star Alliance w rejsach do Monachium oraz węgierski Wizz Air – będzie latał trzy razy w tygodniu na lotnisko Londyn Luton. Czy jest szansa na kolejnych przewoźników? Według prezesa lotniska Olsztyn Mazury Leszka Krawczyka, jeszcze w maju powinny się skończyć negocjacje z kolejnymi przewoźnikami – chodzi o loty miast Skandynawii oraz niemieckiego Duesseldorfu oraz Warszawy. Niewykluczone też, że na lotnisku zawita irlandzki Ryanair z ofertą lotów do Londyn Stansted i Dublina.

Port lotniczy Olsztyn Mazury odprawił do tej pory 4 tysiące pasażerów. Według prezesa portu w przyszłym roku powinno być ich prawie 65 tysięcy.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji