Snow Expo 2018. Nie tylko dla narciarzy

Autor tekstu: , Data publikacji:

To była już trzecia edycja tej najważniejszej i największej imprezy narciarskiej w Polsce. Między 26 a 28 października na PGE Narodowym i Górce Szczęśliwickiej odbyło się wielkie spotkanie miłośników zimowych szaleństw.

Weekend SNOW EXPO w Warszawie rozpoczął się od zawodów narciarskich rozegranych na Górce Szczęśliwickiej. Nagrody w slalomie równoległym ― tygodniowy wyjazd narciarski do Maso Corto ― zdobyli Katarzyna Glinka oraz Michał Szypliński. Wysokie miejsca w tej rywalizacji zdobyli także Piotr Zelt, Piotr Świerczewski oraz Karol Strasburger. Zwycięzcy mieli także okazję ścigać się z 14-krotnym Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim – Maciejem Bydlińskim.

Stadion PGE Narodowy w Warszawie zamienił się już po raz trzeci w centrum sportów zimowych. Sobota i niedziela upłynęły także pod znakiem spotkań. SNOW EXPO to nie tylko targi sprzętu zimowego, akcesoriów oraz ofert wyjazdów narciarskich, ale przede wszystkim spotkania ze sportowcami, podróżnikami, pisarzami czy  ludźmi związanymi z górami. Obecni byli m.in. Andrzej Bargiel, Krzysztof Wielicki, Karolina Reimen-Żerebecka, Monika Witkowska i wielu innych. Odwiedzający targi SNOW EXPO mogli poznać najnowsze modele sprzętu narciarskiego, jak również sprawdzić atrakcyjne oferty turystyczne i skorzystać z wielu zimowych atrakcji przygotowanych na miejscu, m.in. wziąć udział w zawodach wspinaczkowych. W kategorii AMATOR nagrody finansowe 500 zł sponsorowane przez PZU zdobyli: Angelika Białek i Wojciech Cała. W kategorii PRO nagrody finansowe 1000 zł sponsorowane przez PZU zdobyli: Julia Leonardi i Mikołaj Nowotnik. Uwagę wszystkich przykuł 10-letni zawodnik, Marcel Cholewa, który wygrał eliminacje, a w finale ustąpił tylko jednemu wspinaczowi, z powodu… zbyt małego zasięgu ręki.

Nie zabrakło też takich atrakcji, jak BURTON RIGLET PARK i STREFA AKADEMII KUSZNIEREWICZA dla najmłodszych oraz kursów lawinowych i fachowych porad jak dobierać sprzęt narciarski oraz dbać o zdrowie i formę fizyczną unikając kontuzji. Zadebiutowały też dawno oczekiwane strefy SNOWBOARD i OUTDOOR.
W Strefie Renault – partnera motoryzacyjnego SNOW EXPO, obsługiwanej przez specjalistów RRG Warszawa zaprezentowano modele Espace, Koleos i Kadjar wyposażone w zimowe akcesoria, np. bagażniki do przewozu nart.

Na zakończenie Wydarzenia organizator ogłosił pierwszą edycję „SNOW EXPO na śniegu – NARODOWY SKI TEST”, w której udział zgłosiło już siedem marek producentów nart. Odbędzie się ona w KASINA SKI pod Krakowem w dniach 12-13 stycznia 2019 roku.

Czwarta edycja „SNOW EXPO – nie tylko dla narciarzy” odbędzie się w dniach 26-27 października 2019 r. oczywiście na PGE Narodowym w Warszawie. Zapraszamy.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji