Sofitel Wine Days już po raz szósty

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sofitel, 5-gwiazdkowa marka należąca do sieci AccorHotels, zaprasza no kolejną, szósta już edycję Sofitel Wine Days. To okazja, by spotkać się z uznanymi somelierami, degustować wina i poszerzyć swoja wiedzę o nowych trendach na tym rynku. Tegoroczne święto wina odbywa się od 21 września do 31 października w hotelach Sofitel w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie i Budapeszcie.

Sofitel Wine Days to międzynarodowa impreza. Odbywa się w 120 hotelach na całym świecie. Łącząc wydarzenia z tradycyjnym okresem zbiorów, który we Francji odbywa się we wrześniu i październiku, goście otrzymują możliwość współudziału w święcie mocno osadzonym w nadsekwańskiej kulturze. Specjalne atrakcje w ramach Sofitel Wine Days czekają również na gości odwiedzających hotele Sofitel w Polsce i w węgierskim Budapeszcie.

Wino jest dla Francji symbolem międzynarodowej renomy, a także dla francuskiej sieci AccorHotels. Wina dostępne w hotelach Sofitel zostały wybrane w oparciu o rekomendacje sommelierów Sofitel. Podróż podczas Sofitel Wine Days nie ominie Australii, Argentyny, Portugalii czy Nowej Zelandii – regionów słynących ze światowej klasy win i bogactwa szczepów.

Sofitel Wine Days to inicjatywa, którą przez ostatnie 5 lat wspiera m.in. Jean Luc Jamrozik, Master Sommelier przy Sofitel Paris Baltimore i President of the Paris Sommeliers Association. Stanowi ona wsparcie do enologii modelowej i winiarstwa we Francji i na całym Świecie.

Degustacje, wydarzenia specjalne, dyskusje i spotkania ze znamymi sommelierami to tylko szereg wydarzeń zaplanowanych przez hotele Sofitel w ramach Dni Wina.
Szeroką oferte prezentowaną w ramach Sofitel Wine Days przygotowały również hotele w Polsce i węgierskim Budapeszcie. Sofitel Wrocław Old Town zaprasza na Lekcję Smaku z Domem Wina. Prowadzonym przez sommeliera Wojciecha Giebuta warsztatom towarzyszyć będą degustacje specjalnie wybranych trunków i dobra kuchnia. Lekcja Smaku z Domem Wina odbędzie się 19 października o godz. 19.00. Drugim wydarzeniem będzie Exclusive Night z Szampanem Munn. Kolorowe światła, starannie na tę okazję wyselekcjonowa muzyka, szampańskie koktajle i możliwość wygrania weekendu w hotelu Sofitel Paris Baltimore Tour Eiffel czekać będą na gości 12 października od godz. 18.00.

Z kolei Sofitel Grand Sopot zaprosi do stworzonego i inspirowanego przez zespół Le Bar świata koktajli. W Champagne & Caviar Lounge, już 5 października, odbędzie się wieczór francuski z gotowaniem na żywo. Specjalną atrakcją będzie wprowadzenie okolicznościowego menu,  które odbędzie się 19 października w Restauracji Art Deco.

W warszawskim Sofitel Victoria także czekają niespodzianki. Jedną z nich jest wykwintne, 5-daniowe menu, specjalnie skomponowane przez szefa kuchni Restauracji La Brasserie Moderne, Macieja Majewskiego.
25 października przyleci Stephane Schaeffer, ekspert z winnicy Bouchard Aine & Fils. Kolacja z gośćmi będzie okazją do podzielenia się swoją pasją i prezentacji najlepszych win. Podkreślając wyjątkowy czas w hotelach Sofitel, warszawscy barmani przygotowali trzy autorskie koktajle na bazie wina. Dopełnieniem Sofitel Wine Days są 20% rabaty na każdą zakupioną butelkę wina i szampana.

Sofitel Grand Budapest specjalnie na Sofitel Wine Days przygotowuje własne wino – Sofitel RiesLink. Wychodząc do młodych miłośników „napoju bogów”, w ramach WINE CASINO, odbędą się wieczory muzyczne z najlepszymi węgierskimi DJ’ami, podczas których nie zabraknie degustacji najlepszych win. Wzmocnieniem więzi łączącej węgierskie produkty, francuskie wina i żrównoważony rozwój jest zaproszenie partnerów biznesowych, dziennikarzy i blogerów do udziału w Truffle Hunting With Wines. Połączeniem kultury lokalnej z francuskim szykiem i elegancją jest niedzielny brunch, którego w Sofitel Grand Budapest wino jest głównym bohaterem. Podczas niedzielnych spotkań prezentowane są słynące z najlepszych win regiony Węgier i Francji połączone z degustacja bestsellerów.