Sofitel Wine Days po raz kolejny

Autor tekstu: , Data publikacji:

Już po raz siódmy do wspólnego celebrowania wielkiego święta wina zaprasza marka Sofitel. Hotele w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie do 31 października organizują spotkania z sommelierami, wyjątkowe kolacje, serwują niespotykane koktajle, odkrywając przed gośćmi smaki win z różnych zakątków świata. Tak będą wyglądały Sofitel Wine Days 2018.

Sommelierzy marki Sofitel przez cały rok dbają o wybór win serwowanych w hotelach marki na całym świecie, jednak jesień jest czasem szczególnym, ze względu na rozpoczynające się we Francji winobranie. To wielkie święto wina i jego kultury, której Sofitel jest ambasadorem na całym świecie. Tej jesieni marka Sofitel już po raz 7. zaprasza gości w hotelach na całym świecie do celebrowania dni wina. To wspaniała okazja, aby spotkać się z uznanymi somelierami, degustować wina i poszerzyć swoja wiedzę o nowych trendach na tym rynku. Tegoroczne Sofitel Wine Days potrwa do 31 października w hotelach w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie.

Celebrując dni wina, Sofitel Wroclaw Old Town zaprasza gości na wieczory z sommelierem, Piotrem Lipińskim. Podczas warsztatów winiarskich i degustacji, ekspert wprowadzi gości w fascynujący świat różnorodnych smaków i aromatów. Dla miłośników łączenia wspaniałej kuchni i doskonałego wina, Sofitel Wroclaw Old Town przygotował wyjątkowy wieczór z food pairingiem, na który zaprasza 19 października do restauracji Pan Tadeusz. Czas Sofitel Wine Days jest również okazją do spróbowania specjalnie skomponowanych koktajli z winem,a także do delektowania się wybornym menu, do którego Piotr Lipiński dobrał wyśmienite trunki.

Sofitel Grand Sopot to miejsce z wyjątkowym klimatem eleganckiego nadmorskiego kurortu. Hotel zaprasza gości do delektowania się wybornymi serami, które doskonale komponują się z aromatycznym, specjalnie wyselekcjonowanym winem, dostępnym w Open Wine Bar. W trakcie Sofitel Wine Days, w czwartki i soboty, od godziny 19:00 do 22:00 na gości czekają francuskie wina, francuskie i polskie sery oraz muzyka na żywo. Zgodnie z tradycją Sofitel Wine Days, barmani będą serwować koktajle na bazie wina – Red Emma, Negroni Sbagliato i From Jerez with Love. Dodatkowo, każdy z gości będzie mógł nabyć butelkę ulubionego wina z 20-procentową bonifikatą.

Kulminacyjnym punktem świętowania będzie 8-daniowa kolacja w restauracji Art Deco zaplanowana na 18 października. Specjalnie skomponowane na tę okazję doskonałe menu autorstwa szefa kuchni Tomasza Koprowskiego zachwyci wszystkich aromatycznymi, jesiennymi smakami. Nowe, sezonowe dania w wykwintnej odsłonie zostaną zaserwowane w luksusowym towarzystwie kawioru i wódki oraz szampana.

Niespodzianki w ramach Dni Wina przygotował również Sofitel Waraw Victoria. Hotel zaprasza do La Brasserie Moderne na jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kulinarne łączące najlepsze wino z zachwycającym menu szefa kuchni Macieja Majewskiego. Wyśmienitej 5-daniowej kolacji towarzyszyć będzie wybór najlepszych polskich win wyselekcjonowanych przez Mirosława Jaxa Kwiatkowskiego. Ekspert podzieli się z gośćmi swoją ogromną pasją winiarską, a szef kuchni zabierze wszystkich w niezapomnianą kulinarną podróż. Wydarzenie odbędzie się 25 paździenika. Aby zadbać o odpowiedni klimat, na dzień przed kolacją, na gości z platynowym członkostwem Le Club AccorHotels będzie czekać w pokoju butelka wina z winnicy Srebrna Góra oraz deska serów francuskich i polskich.

W trakcie całego Sofitel Wine Days w Victoria Lounge Bar przygotowana jest specjalna karta menu z koktajlami na bazie wina stworzonymi przez barmanów Sofitel. Dodatkowo, na gości czeka 20 proc. zniżki na każdą zakupioną butelkę wina, które zostały specjalnie wyselekcjonowane na tę okazję.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji