Sukcesy Novotel Poznań Team na mistrzostwach w Samorin

Autor tekstu: , Data publikacji:

Drużyna triathlonistów składająca się z Przemysława Lasonia, Mateusza Pólroli oraz Michaliny Wardęgi sponsorowana przez prosportową markę Novotel zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Świata Federacji Challenge, największej federacji Triathlonu na świecie w słowackim Samorin.

Aby wspierać swoich pracowników nie tylko w sferze zawodowej, ale także w rozwijaniu swoich pasji Grupa Accor mocno stawia na wsparcie sportu i drużyn chcących spełniać się w aktywnościach fizycznych.

Po roku wspólnych startów i otrzymaniu kwalifikacji w sezonie 2017 na Mistrzostwa Świata marzenie drużyny spełniło się i stanęli na drugim miejscu podium! Dzieliło ich od niego prawie 2 kilometry w wodzie, 90 kilometrów przebytych rowerem, 21,1 kilometrów biegu oraz pozostałe startujące drużyny marzące o mistrzostwie.

Triathlonowy zespół Novotel Poznań Team, startujący wspólnie już drugi rok, złożony jest z dwóch pasjonatów biegania, którzy znają się od dziecka – Mateusza i Przemysława. Choć ich drogi na jakiś czas się rozeszły nadal wzajemnie motywowali się do osiągania kolejnych zwycięstw. Ponieważ kontuzje w tym sporcie zdarzają się często podjęli decyzję o sztafecie triathlonowej, w której mogą wybierać konkurencje do nich dostosowane i pozwalające na bicie swoich rekordów. Do chłopaków dołączył damski pierwiastek drużyny – Michalina Wardęga, która jest wyborną pływaczką. Mateusz Półrola króluje na szosie, za to Przemysław Lasoń, który od roku jest pracownikiem hotelu Novotel, kończy wyścig biegiem.

– Z inicjatywą wsparcia startu drużyny Trzech Niesfornych Jaguarów wyszedł dyrektor Novotel Poznań Malta, Marcin Procajło, dzięki któremu powstała drużyna Novotel Poznań Team, reprezentująca dwa poznańskie hotele marki Novotel: Maltę i Centrum, z czego my się bardzo cieszymy. Plany na ten rok, poza zdobyciem wicemistrzostwa, są ambitne: ENEA 5150 Warsaw Triathlon, który odbył się w niedzielę 10 czerwca. Następne planowane starty to ENEA Bydgoszcz Triathlon w dniach 7-8 lipca, 29 lipca Elemental Tri Series w Blachowni, a także na zakończenie sezonu 19 sierpnia – Triathlon Lubasz – mówi Przemysław Lasoń.