Szczawnica, destynacja na jesienny reset

, Data publikacji:

Wspaniałe panoramy, majestatyczne szczyty Pienin i dzika natura koją zmysły, a dobrze przygotowana infrastruktura zapewnia odpowiedni komfort. A do tego niepowtarzalny klimat przedwojennego sanatorium i historia, dyskretnie obecna na każdym kroku…

Szukając miejsc, w których chcemy wypocząć, zregenerować siły, pobyć w rodzinnym gronie czy zaplanować biznesowy wyjazd, co raz częściej wypatrujemy na mapie perełek. Pragniemy odkryć miejsca, które dadzą nam ukojenie, oderwanie od codziennych spraw, a przy tym zaoferują ciekawe formy spędzenia czasu, bazę relaksacyjną czy niezwykłe zabytki do zwiedzania. Najlepiej w komfortowych warunkach i spokojnej atmosferze.

Górski kurort Szczawnica sprawdzi się tutaj idealnie. Dlaczego? Niezadeptany, urokliwy, blisko stąd na szlak, świetna regionalna i międzynarodowa kuchnia, umożliwia szybką kurację wodami o doskonałych właściwościach leczniczych. Ponadto, ta przytulna atmosfera małego miasteczka, które zwalnia swoje tempo i jesiennym sezonem mieni się feerią barw, relaksuje podwójnie.

Pieniny SPA Resort – relaks dla ducha, komfort dla ciała

Plac Dietla, Szczawnica

Aktywnie czy w poszukiwaniu ukojenia, siła Szczawnicy i okolic drzemie w jej pięknej i niepowtarzalnej naturze. Warto wybrać się na spacer jednym ze szlaków Pienińskiego Parku Narodowego i wyciszyć się w otoczeniu pięknych krajobrazów. Amatorzy górskich wycieczek mogą wejść na Trzy Korony lub Sokolicę i podziwiać bezkresną panoramę Pienin. Wyjątkowo malowniczy jest Wąwóz Homole, będący rezerwatem przyrody, którego wapienne ściany skalne sięgają nawet 120 metrów. Amatorzy rowerów odnajdą tutaj urozmaicone szlaki prowadzące szczytami pienińskich wzgórz, jak również spokojne trasy ze ścieżką pienińską na czele, którą dojedziemy wprost do słowackiego Czerwonego Klasztoru. Nie można także zapomnieć o atrakcji, z której słynie okolica – spływie przełomem Dunajca z flisakami na tradycyjnych, drewnianych tratwach. Z nieco innej perspektywy podziwiać można pienińską naturę, odwiedzając Stadninę Koni Rajd w Jaworkach (6km od Szczawnicy). Konne przejażdżki uprzyjemni położenie pobliskich rezerwatów przyrody.

Wśród natury drzemie historia

Poza aktywnym wypoczynkiem Szczawnica to także miejsce o ciekawej historii. Warto zacząć zwiedzanie od urokliwego Placu Dietla – serca Szczawnicy. W Pijalni Wód Mineralnych, znajdującej się w stylowym, dziewiętnastowiecznym Domu nad Zdrojami, można spróbować sześciu rodzajów szczawnickich wód. Prawdziwą dumą rodziny Mańkowskich, spadkobierców Adama hr. Stadnickiego (przedwojenny właściciel uzdrowiska), którzy od 2007 roku realizują projekt przywracania Szczawnicy dawnego blasku, jest pięknie odrestaurowany Dworek Gościnny – Centrum Kongresowe Szczawnica.

Tutaj przed wojną występowały największe gwiazdy muzyki, teatru, piosenki i filmu. Organizowane są w nim obecnie interesujące wydarzenia kulturalne, kongresy, konferencje, wystawy czy uroczyste bankiety. W stylowej Cafe Helenka, znajdującej się w budynku wzniesionym w latach 1857-58, warto spróbować ciekawych deserów oraz dań kuchni międzynarodowej, pełnej francuskich akcentów. To najbardziej znana kawiarnia w Szczawnicy, którą trzeba odwiedzić. Willa Marta wraz ze znajdującą się w niej restauracją Bohema, w której bawiła się dawna bohema, a wśród niej Ada Sari czy Stanisław Ignacy Witkiewicz, to z kolei coś dla miłośników artystycznych klimatów i tradycyjnych smaków kuchni.

Przytulnie i luksusowo

O ten element także tutaj bardzo dobrze zadbano. Różnorodność oferty bazy noclegowej to również atut Szczawnicy, a każdy znajdzie standard i klimat dostosowany do swoich potrzeb.

Wygodny i funkcjonalny trzygwiazdkowy Hotel Nawigator*** to dobra propozycja dla rodzin i osób, które planują aktywny wypoczynek. Z pokoi roztacza się piękny widok na góry i pobliski park. Można patrzeć godzinami, zwłaszcza przy porannej, aromatycznej kawie na hotelowym tarasie. Czas spędzony w Willi Marta pozwala zanurzyć się w niezwykłej atmosferze, którą tworzy stylowa architektura połączona z elementami natury oraz bogata historia, którą skrywa willa. Doskonałą propozycją dla miłośników kameralnego klimatu i luksusu jest Modrzewie Park Hotel*****. Wnętrza w stylu art deco i wyrafinowane detale to nie wszystko – pełną regenerację zapewni gościom luksusowa strefa Wellness. Basen z przeciwprądem, łaźnia turecka, sauna, jacuzzi, prysznice z ekstraktami z eukaliptusa i mięty, relaksujące zabiegi w hotelowym SPA.

Natura, cisza, wygoda i relaks… Szczawnica to świat prawdziwego wypoczynku w otoczeniu górskiego krajobrazu. To doskonały kierunek dla tych, którzy chcą się zregenerować, odpocząć w kojącej atmosferze i wrócić do domu z zapasem nowej, świeżej energii – destynacja idealna na jesienny reset.

Zapraszamy na nasz profil Facebook – https://www.facebook.com/SzczawnicaPieninySpaResort

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji