Tabou. Polska marka rowerów dla każdego

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jakie są najlepsze i polecane rowery dla osób, które chciałyby z nich korzystać częściej, aniżeli tylko „od niedzieli”? Która marka rowerów sprawdzi się dla osób, które nie są profesjonalistami, ale są aktywne? Sprawdźmy!

Dlaczego warto kupić rower polskiej marki rowerów – Tabou?

Większość rowerów dostępnych rynku dzieli się na dwie grupy. Jedna to pojazdy niskobudżetowe, dostępne głównie w ogólnopolskich sieciach supermarketów i nie reprezentujących sobą zbyt wiele. Są one bardzo tanie, ale jednocześnie tez zawodne. Z drugiej strony istnieje też sprzęt profesjonalny, dla zapalonych cyklistów – niestety ceny rowerów tego typu są bardzo wysokie. Czy w tej sytuacji pozostaje jakiś wybór dla półamatora, który chce sporo jeździć, ale którego budżet jest ograniczony? Okazuje się, że tak.

Wyborem takim mogą być pojazdy, które proponuje pewien polski producent rowerów. Na swojej stronie internetowej nowa marka rowerów, którą jest Tabou, prezentuje w ofercie wszystkie współczesne i popularne rowery, które można znaleźć w sklepach rowerowych. Te do jazdy po górach i te do miasta, dla dorosłych (kobiet i mężczyzn) i dla dzieci.

Kategorie rowerów Tabou

Dobry rower to taki, który jest dopasowany do potrzeb swojego użytkownika. Marka rowerowa Tabou pamięta o tym doskonale, co widać po dużej przekrojowości oferty. Jednocześnie dba tez o to, aby w poszczególnych kategoriach wybór nie był zbyt duży. Zamiast tego skupia się na dopracowaniu konkretnych modeli.

Rowery crossowe – seria TABOU Flow

Wśród różnych rodzajów rowerów, crossowe wyróżniają się największa uniwersalnością – sprawdzą się one tak na szosie, jak i na drogach wiejskich Nie zabrakło ich również w ofercie, jaką przedstawia Tabou, czyli wspomniana już marka rowerów z Polski. Widać to w linii Flow, Co istotne, możliwy jest wybór pomiędzy trzema wielkościami ramy, co pozwala na dopasowanie do własnych potrzeb pod względem wygody.

Rowery trekkingowe – seria TABOU Kinetic

Jeżeli ktoś pragnie jeździć przede wszystkim wycieczkowo i nie potrzebuje aż tak dużej uniwersalności, jak w przypadku „crossów z linii Flow, może postawić na polskie rowery trekkingowe z serii Tabou Kinetic. Wśród ich atutów warto wymienić wygodne, dostosowane do dłuż szych podróży siodełka, czy wyposażenie przydatne w trakcie dłuższych wypadów za miasto – jak oświetlenie przednie i tylne oraz uchwyty na sakwy rowerowe.

Rowery górskie (MTB) – seria TABOU Wizz

Polskie rowery od marki Tabou posiadają także serię górką, czyli MTB. Mowa tutaj o linii Wizz, w ramach której powstały rowery damskie i męskie, o ramie w rozmiarach 15, 17 i 19 cali. Ze względu na wyzwania, jakim sprzęt MTB musi sprostać, odpowiednio wzmocniono zarówno amortyzację, jak i same koła, nie zapominają przy tym o odpowiednio głębokim bieżniku.

Rowery młodzieżowe (dla juniorów) – seria TABOU Junior

Tabou to nie tylko rowery męskie i damskie, ale i sprzęt dla młodszych. W linii Junior można znaleźć zarówno „damkę”, jak i „górale” o dobrej amortyzacji i z większa liczbą przerzutek.

Rowery dla dzieci – seria Tabou Kids

Rowery dla dorosłych i linia młodzieżowa to nie wszystko. Tabou tworzy także tanie rowery dziecięce z wszystkimi dodatkami dla nich niezbędnymi i z odpowiednim, atrakcyjnym dla dzieci designem.

Rowery BMX – seria TABOU Gravity

Na koniec wspomnijmy o rowerach do jazdy freestylowej, popularnej wśród młodych ludzi. Tu również można znaleźć polecane rowery od Tabou – tym razem z linii Gravity, których mocna konstrukcja sprawdza się w trakcie różnych „akrobacji”.

Podsumowanie

Ceny rowerów są różne. Najtaniej wychodzi marketowa „masówka”, a profesjonalny sprzęt może kosztować tyle, co samochód. Na szczęście istnieją tez rozwiązania dla półamatorów, tanie, a cechujące się dobrymi (a w zasadzie najlepszymi w stosunku do ceny) parametrami technicznymi – tak jak w przypadku marki Tabou.

Więcej informacji na https://www.tabou.pl/

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji