Topiel No 18. Gotowe apartamenty w sercu Powiśla

Topiel No 18 to kameralny kompleks zrealizowany przez Marvipol Development w sercu Powiśla. W budynkuzaprojektowano 52 wysokiej klasy apartamenty w metrażach od 39 do 211 m2. Do dyspozycji mieszkańców inwestycji przeznaczono wiele udogodnień m.in. całodobową recepcję, business lounge, w którym można odbywać spotkania biznesowe oraz prywatną siłownię z luksusowym sprzętem do ćwiczeń z linii ARTIS Technogym. W sierpniu 2020 roku uzyskano pozwolenie na użytkowanie.

 

Branżowy magazyn „Top Builder” docenił tę inwestycję, przyznając nagrodę za wyjątkowe walory architektoniczne i innowacyjność całego projektu. 

Topiel No 18 przygotowana jest w duchu modernistycznym. Budynek świetnie współgra z otaczającą go historyczną infrastrukturą Powiśla, a jednocześnie odświeża jego wizerunek dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Charakterystycznym elementem obiektu jest biżuteryjna elewacja wykonana m.in. ze stopów metali w kolorze złota, a także unikalnego, ozdobnego materiału terazzo. Na elewacji znajdziemy też płyty betonowe ryflowane o trójwymiarowej fakturze, które podkreślają nowoczesny charakter budynku. 

Części wspólne inwestycji zaprojektowane ze szczególną starannością. Korytarze i hole windowe na czterech pierwszych piętrach zostały ozdobione tynkiem strukturalnym oraz dekoracyjnymi listwami. Portale drzwiowe zostały wykonane z forniru w kolorze jasnego dębu, natomiast w windach zawisną lustra oraz hartowane, czarne szkło jako element ozdobny. Ściany korytarzy od piątego piętra wzwyż zostały pokryte tapetą winylową oraz złotymi listwami dekoracyjnymi. Przy holach windowych znajdują się postarzane lustra oraz stylowe lampy, dodające niezwykłego klimatu pomieszczeniom. W apartamentach zamontowany został system inteligentnego mieszkania KNX oraz klimatyzacja.

Fot. Affinity Photo

Inwestycja Topiel No 18 jest zlokalizowana w sercu Powiśla, zaledwie piętnaście minut drogi pieszo od Starego Miasta i w pobliżu II linii metra. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Elektrownia Powiśle, Biblioteka Uniwersytecka z ogrodami na dachu, Centrum Nauki Kopernik oraz Bulwary Wiślane.

Dzielnica Powiśle uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Warszawy. Wszystko dzięki niepowtarzalnemu klimatowi Bulwarów Wiślanych, który sprawia, że lokalizacja jest doceniana nie tylko przez mieszkańców stolicy ale i gości z zagranicy. Brytyjski dziennik “The Guardian” uznał warszawskie Powiśle za jedno z dziesięciu najfajniejszych miejsc w Europie, zestawiając je m.in. z takimi miejscami jak Barrio El Cabanyal w hiszpańskiej Walencji, czy Quartier de la Réunion w Paryżu.