Trzy skuteczne sposoby na sfinansowanie wakacji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wyjazd na wakacje to długo wyczekiwany moment w roku. Zdarzają się jednak sytuacje, w których oszczędności na zorganizowanie wczasów jest niewiele, a wymagania urlopowe — dosyć duże. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak poszukać alternatywnych sposobów sfinansowania podróży. Poznaj trzy sprawdzone sposoby na zdobycie pieniędzy na wakacje.

1. Kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe gwarantują dużą swobodę podczas wybierania kwoty pożyczki czy liczby rat. Dzięki temu możesz zdobyć pieniądze na dowolnie wybrany cel, a warunki kredytowania dopasować do własnych możliwości finansowych. Jeśli zdecydujesz się na korzystny i dostępny online kredyt gotówkowy, możesz w prosty sposób uzyskać fundusze na zorganizowanie urlopu. Kwoty pożyczek na wakacje z reguły są niewielkie, co pozwala na szybką spłatę zobowiązania.

Atrakcyjnych ofert warto poszukać np. w rankingu kredytów gotówkowych. Takie zestawienia przedstawiają aktualne i najbardziej opłacalne propozycje od różnych banków. Ponadto wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, aby uzyskać jeszcze dokładniejsze, spersonalizowane wyniki. Po znalezieniu odpowiedniego kredytu możesz złożyć wniosek przez internet. W sieci udokumentujesz także swoją zdolność kredytową, podpiszesz umowę — i pieniądze zostaną przelane na Twój rachunek. O ile nie pojawią się żadne problemy, gotówkę możesz mieć na koncie jeszcze tego samego dnia.

2. Karta kredytowa

Karta kredytowa to dobre rozwiązanie, jeśli nie masz pewności, czy zebrane oszczędności wystarczą na sfinansowanie wyjazdu. Takie rozwiązanie stanowi dobre zabezpieczenie na wypadek nagłych wydatków czy wyczerpania własnych funduszy. Limit na karcie można otrzymać równie łatwo co kredyt gotówkowy na wakacje, zwłaszcza w banku, w którym ma się rachunek osobisty.

W przypadku karty kredytowej pożyczasz kwotę, jaka jest Ci w danym momencie faktycznie potrzebna. Następnie w określonym czasie musisz spłacić zobowiązanie, by nie ponieść dodatkowych kosztów. Przeważnie masz na to około 50 dni.

3. Kredyt ratalny w biurze podróży

Biura podróży zdają sobie sprawę, że wakacyjny wyjazd dla kilku osób na egzotyczne wakacje to spory wydatek. Z tego powodu wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i umożliwiają rozłożenie płatności na kilka rat. Niekiedy proponują również inne rozwiązanie — zgadzają się na uregulowanie należności dopiero po powrocie z urlopu. Dzięki temu kwestią rozliczenia możesz zająć się na spokojnie już po zakończeniu wymarzonych wczasów.

Warto pamiętać, że biuro podróży jedynie pośredniczy w udzielaniu kredytu, a w rzeczywistości to bank finansuje całe przedsięwzięcie.

Podsumowując — o ile masz odpowiednią zdolność kredytową, wakacje na raty to całkiem wygodne rozwiązane. Rozważ przedstawione możliwości i wybierz najlepszą opcję dla siebie.