Walizka na podróże służbowe. Jak wybrać najlepszą?

, Data publikacji:

Poznaj najważniejsze cechy które powinna posiadać walizka biznesowa, by można ją określić mianem funkcjonalnej i komfortowej.

Wymiary walizki na podróż służbową

Przed Tobą służbowy wyjazd i zastanawiasz się, w co się spakować? Jeśli jeszcze nie masz solidnej walizki, koniecznie musisz sobie taką sprawić. Niezależnie od tego, czy będziesz podróżować samolotem, samochodem czy pociągiem, walizka jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Daje mnóstwo swobody, umożliwia wygodne przemieszczanie się, nie wymaga dźwigania, a przy tym wygląda bardzo profesjonalnie.

Jednym z najważniejszych kryteriów, które musisz uwzględnić podczas zakupu walizki, są jej wymiary. Z największymi restrykcjami spotykamy się w przypadku podróżowania samolotem. Każda z linii lotniczych ma swoje wewnętrzne regulacje dotyczące akceptowalnego bagażu rejestrowanego i podręcznego. Zanim więc wybierzesz walizkę do samolotu, koniecznie upewnij się, jaka będzie odpowiednia u określonego przewoźnika. Najczęściej jest to: 55 cm x 40 cm x 23 cm (55 cm x 40 cm x 20 cm w Ryanair) dla kabinówki, dla bagażu rejestrowanego zaś określona jest suma wysokości, szerokości i głębokości na poziomie158 cm (wyjątek to: Ryanair – 81 x 119 x 119 cm i Wizz Air – 149 x 119 x 171 cm).

Jakie cechy powinna mieć walizka na podróż służbową?

Pierwszą istotną różnicą między poszczególnymi modelami jest rodzaj materiału. Wyróżniamy walizki miękkie z nylonu lub poliestru oraz walizki twarde z polipropylenu, poliwęglanu lub tworzywa sztucznego ABS. Wszystkie z nich są obecnie całkiem lekkie. Walizki z tkaniny mają zwykle dodatkowy atut w postaci kieszonek umieszczonych na froncie i zdaniem niektórych prezentują się najbardziej elegancko.

Większą popularnością cieszą się jednak walizki twarde. Przede wszystkim są trwalsze i zapewniają wysoką ochronę swojej zawartości. Oznacza to, że dobrej jakości twarda walizka będzie Ci służyć niezawodnie nawet podczas intensywnej eksploatacji, a przy tym zabezpieczy znajdujący się wewnątrz sprzęt elektroniczny np. laptop. Ważny z pewnością jest również fakt, że wyczyszczenie nawet zabłoconej walizki ze sztywnego tworzywa jest dziecinnie proste, a co za tym idzie, trudne warunki pogodowe i losowe zdarzenia, nie zepsują Twojego profesjonalnego wizerunku.

Kolejnym istotnym aspektem, który może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej walizki, są przegródki i kieszenie umożliwiające organizację bagażu. W standardzie walizek o różnym rozmiarze są elastyczne pasy, które zabezpieczają zawartość przed przemieszczaniem się, ale dodatkowo poszczególne modele posiadają kieszonki z siatki lub materiału, przegrody, schowki umożliwiające zachowanie porządku.

Dla często wyjeżdżających dobrze sprawdzą się walizki na 4 kółkach obracających się o 360º, które zapewniają bagażowi świetną zwrotność. Prowadzenie takiej walizki jest niezwykle wygodne i lekkie, bez względu na jej wagę.

Niezależnie od tego, czy przed Tobą wyjazd służbowy na weekend, tydzień, czy dwa, jeździsz kilkanaście razy w roku, czy sporadycznie, zadbaj o komfort swojej podróży kup solidną i elegancką walizkę na kółkach. Dobrej jakości modele możesz znaleźć w sklepie: https://www.empik.com/moda/bagaz-i-akcesoria-podrozne/walizki,43151201,s? i wygodnie zamówić online z dostawą do domu.

art. sponsorowany