Weekend w górach. Gdzie wyjechać we dwoje?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Walory naturalne naszego kraju pozwalają na wypoczynek nad morzem, jeziorem, ale i w pięknych miastach i miasteczkach. Jednak to góry gwarantują najwięcej atrakcji dla osób, które w szczególności cenią sobie kontakt z naturą, ciszę, piesze wycieczki, które chcą pokonywać swoje słabości i oczekują najpiękniejszych widoków. Weekend we dwoje w górach w czerwcu, kiedy przyroda jest w pełni rozbudzona, a dni i noce ciepłe, może okazać się wspaniałą przygodą. W górach trudy wędrówki można idealnie zbilansować z wygodą noclegów i atrakcjami w hotelowym SPA.

Najpopularniejsze kierunki Polaków

Chociaż oferta wyjazdów wiosennych, weekendowych czy urlopowych jest bardzo szeroka, a granice Europy otwarte, Polacy wciąż na krótkie wyjazdy najczęściej wybierają Polskę. Popularnym kierunkiem, co nie dziwi, jest Bałtyk. W Polsce długość wybrzeża morskiego wraz z Zalewem Szczecińskim i Wiślanym wynosi aż 770 km, a plaże w naszym kraju uznawane są za jedne z najpiękniejszych. Biały, drobny, miękki piasek przyciąga właściwie przez cały rok. Chociaż w czerwcu kąpiel w Bałtyku może skończyć się katarem, to jednak spacery, wdychanie jodu i jedzenie smażonej rybki są przyjemnościami nie do opisania. Wiele samochodów z turystami w piękne, ciepłe weekendy stoi w korku na słynnej Zakopiance. Tatry to góry urocze, z żywym folklorem, ale niesamowicie oblegane przez miłośników pieszych wędrówek. Nie sposób czasami przejść główną ulicą Zakopanego, by nie ocierać się o tysiące turystów z całego kraju.

s_pieniny-sokola-perc-5.jpg

Wyjątkowe widoki i niezapomniane szlaki fot. hotelsmile.pl

Na uwagę rodaków zasłużyły też piękne miasta. Kraków wydaje się wyborem oczywistym, gdy chcemy dotknąć historii, skosztować lokalnych specjałów, pospacerować plantami lub urządzić piknik na błoniach. Kto jedzie z północy, może wiele atrakcji odkryć w Toruniu, także pięknym, z masą atrakcji dla dzieci i młodzieży. Wyjątkowy charakter Torunia podkreśla wszędobylski aromat pierników i innych smakołyków z dodatkiem przypraw korzennych. Z kolei we Wrocławiu czekają na przybyłych krasnale. Małe figurki ustawione w wielu zakątkach miasta stanowią element dekoracyjny, ale są też przyczynkiem do gier miejskich dla dzieci i dorosłych. Jest też całe Trójmiasto, Poznań, przyciąga spokojna atmosfera Olsztyna, czy jasna fasada zamku w Lublinie i pieczone koguty Kazimierza nad Wisłą. Nie ma co ukrywać, że Polska jest piękna i warto ją poznawać. My zachęcamy jednak szczególnie do spędzenia weekendu w Pieninach…

Pieniny – atrakcje i miejsca, które trzeba zobaczyć

Oto propozycja na weekend dla dwojga, dla tych par, które unikają gwaru dużego miasta, cen nadmorskich kurortów, korków na szlakach w polskich Tatrach. Pieniny uznawane są za najpiękniejsze góry w naszym kraju, a ich wizytówką są Trzy Korony, najważniejszy (nie licząc Sokolicy) symbol tego rejonu. Najwyższa z pięciu turni szczytowych ma 983 metry wysokości i znajduje się na niej platforma widokowa z przepięknym widokiem na Pieniny, dolinę Dunajca, Beskid Sądecki, Gorce, Magurę Spiską oraz na Tatry. Osoby, które chcą po Pieninach spacerować, na najpiękniejsze szlaki wychodzą ze Szczawnicy. Mogą stąd przejść na szczyt Wysoka przez słynny Wąwóz Homole o długości około 800 metrów. Ze szlaku rozciągają się przepiękne widoki, które nie tylko na długo pozostają w pamięci, ale także znakomicie wyglądają na fotografiach. Osoby, dla których chodzenie po górach nie jest pasją, mogą spróbować przejażdżki kolejką górską, która dowiezie ich na Palenicę i z tego punktu przejść na Wysoką. Turyści korzystają również ze szlaku Małe Pieniny, z którego widać Salomonowe Doliny, skąd wyjść można na Szafranówkę i dojść w okolice Przełęczy Maćkówki. Wspomniany już Wąwóz Homole to świetna trasa dla tych, którzy obawiają się wysokich podejść. Ten szlak przejdą nawet dzieci.

b_20190403_193922_8.jpg

Pieniny to jedne z najpiękniejszych polskich gór fot. hotelsmile.pl

Po drodze mija się przepiękne głazy, można chodzić po mostkach i schodkach, a spacer wzdłuż potoku działa kojąco. Jest jeszcze szlak, który prowadzi do Czerwonego Klasztoru Przełomem Dunajca. To 10 km, które dzielą tereny polskie od słowackich, prawdziwa gratka dla miłośników smażonego sera, haluszków czy pierogów z bryndzą. Weekend w górach dla dwojga to znakomity pomysł na aktywny wypoczynek wśród wiosennej przyrody.

Lokalna infrastruktura i oferta hoteli

Gdzie wyjechać na weekend w góry? Oczywiście w Pieniny! A ponieważ w naszym kraju pogoda nigdy nie jest gwarantowana, warto wybrać hotel w górach, który sam w sobie jest atrakcją. Hotel Smile w Szczawnicy specjalnie dla par przygotował ofertę, która zachwyci miłośników pieszych wędrówek, znakomitej kuchni, basenów termalnych, aktywnego, jak i leniwego wypoczynku. Korzystając z oferty przygotowanej na weekendy czerwcowe, można cieszyć się noclegami w komfortowych pokojach, pysznymi śniadaniami w formie bufetu oraz serwowanymi obiadokolacjami. Hotel SPA w górach oferuje seanse w saunie fińskiej, łaźni parowej, ćwiczenia w sali fitness, konsultacje Wellness i gwarantuje rabat 10% na wybrane zabiegi pielęgnacyjne. W czasie urlopu w górach można do woli korzystać ze Strefy Aktywnego Wypoczynku, czyli stołu bilardowego, piłkarzyków, grać w tenis stołowy i gry planszowe. Na miejscu działa wypożyczalnia kijków do Nordic Walking, jest bezpłatny dostęp do internetu Wi-Fi i monitorowany parking.