Wizzair świętuje 100-milionowego pasażera na lotnisku Chopina

Autor tekstu: , Data publikacji:

W ciągu 12 lat działalności przewoźnik obsłużył na całym świecie 100 milionów pasażerów. Jubileuszowy pasażer skorzystał z usług linii Wizzair we wtorek 20 października lecąc na trasie z Londynu-Luton do Warszawy.

– To dla nas ogromny zaszczyt, że akurat w Warszawie Wizzair świętuje swój wielki jubileusz. Odbieramy to jako dowód wielkiej wagi jaką przewoźnik ten przywiązuje do rynku polskiego i Lotniska Chopina jako jednej ze swoich najważniejszych baz. Dla nas również Wizzair jest bardzo ważnym partnerem: jest drugą największą linią lotniczą i należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się przewoźników – mówił podczas uroczystości Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

W bazie Wizzair’a w Warszawie stacjonuje pięć samolotów typu A320, które obsługują bezpośrednie połączenia z 33 miastami w Europie. Od maja przyszłego roku przewoźnik zwiększy liczbę zbazowanych samolotów do sześciu. Dodatkowo dwa z dotychczas używanych A320 wymienione zostaną na nowe i większe samoloty typu A321. Planowane jest także uruchomienie czterech nowych tras lotniczych (Aberdeen, Bari, Bristol, Rejkiawik).

Wizzair jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej.  Powstała w 2003 r. a działalność operacyjną rozpoczęła rok później. W Polsce obecna jest niemal od początku swojego istnienia. Obecnie Wizzair dysponuje flotą składającą się z 63 samolotów Airbus A320 latających z 22 baz na ponad 390 trasach łączących 113 lokalizacji w 38 krajach.

Od dwóch lat Wizzair jest nagradzany w plebiscycie polskiej edycji Business Travellera w kategorii Najlepsza Niskokosztowa Linia Lotnicza.

W3 pr