Wizz Air uruchamia nowe kierunki z Pomorza

Autor tekstu: , Data publikacji:

Węgierski przewoźnik zapowiedział uruchomienie w czerwcu br. nowych połączeń zagranicznych z Gdańska i Szczecina. Od połowy roku podróżni będą mogli polecieć z tych miast do Szkocji, Danii, Belgii i Norwegii.

Zgodnie z planami rozbudowy siatki połączeń oferta lotów zagranicznych węgierskiego przewoźnika powiększy się w czerwcu o cztery nowe lokalizacje. Linia zaoferuje swoim klientom trzy nowe połączenia z Gdańska do Aberdeen, Billund i Brukseli, a także nową trasę ze Szczecina do Bergen. Loty ze stolicy województwa pomorskiego odbywać się będą z częstotliwością dwóch połączeń tygodniowo do każdego z miast. Z kolei rejsy pomiędzy Szczecinem, a Bergen realizowane będą trzy razy w tygodniu. Rozbudowa zagranicznej siatki połączeń stała się możliwa dzięki powiększeniu gdańskiej bazy operacyjnej przewoźnika o szóstego Airbusa A320 – informuje portal pasażer.com.

Jak wynika z przedstawionego przez Wizz Air harmonogramu rejsy z Gdańska rozpoczną się z dniem 19 czerwca i odbywać się będą w każdy poniedziałek i piątek. Start z Gdańska do Aberdeen został wstępnie zaplanowany na godzinę 6: 25 z wylotem w drogę powrotną ze Szkocji o godz. 8: 15 czasu lokalnego. Lot na trasie Gdańsk – Billund wystartuje o 15: 00 i wyruszy w rejs powrotny z Billund o godz. 16: 50. Połączenie pomiędzy Polską, a Brukselą wystartuje o 10: 05 (z Gdańska) oraz o 12: 35 (z Brukseli). Rejsy pomiędzy Szczecinem, a Bergen rozpoczną się zgodnie z założeniami przewoźnika w dniu 20 czerwca br. i realizowane będą w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Start z Bergen zaplanowany został na godzinę 8: 50, a wylot ze Szczecina na 11:05.

W trakcie konferencji prasowej poświęconej nowym kierunkom w ofercie linii przewoźnik zapowiedział również zwiększenie częstotliwości połączeń w tygodniu na sześciu zagranicznych kierunkach z Gdańska. Ilość rejsów zwiększy się na trasach do Sztokholmu (z 11 do 14), Oslo (z 7 do 10), Bergen (z 7 do 9), Stavanger (z 5 do 7), Liverpoolu (z 3 do 4) oraz do Mediolanu (z 2 do 3). Częstsze rozpoczną się najprawdopodobniej z dniem 19 czerwca br.