Wydarzenia hybrydowe. Odkryj więcej!

Wydarzenia hybrydowe i nowa krakowska platforma VOD PLAY KRAKÓW to odpowiedzi na szczególnie trudne wyzwania, przed którymi w 2020 roku stanęła branża spotkań.

Wydarzenia hybrydowe to pojęcie, które za sprawą pandemii koronawirusa od ponad pół roku wpisuje się w codzienność branży spotkań. Organizatorzy imprez, a także przedstawiciele hoteli oraz obiektów targowo-konferencyjnych zostali niespodziewanie zmuszeni do znalezienia alternatywnego sposobu realizacji wydarzeń, by przystosować się do nowej rzeczywistości.

Rozwiązaniem i zarazem szansą dla branży MICE okazały się wydarzenia hybrydowe, realizowane w całkowicie bezpieczny sposób za pomocą wirtualnych studiów zlokalizowanych w takich obiektach, jak Centrum Kongresowe ICE Kraków. Dzięki stworzonemu tam studiu wróciła możliwość organizacji konferencji, kongresów, koncertów, gal oraz spotkań branżowych, które co więcej mają szansę dotrzeć do większej liczby odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej.

Od momentu uruchomienia studia w Centrum Kongresowym ICE Kraków przeprowadzono w modelu hybrydowym już kilkanaście wydarzeń. Przykładem jednej z ostatnich takich realizacji była ósma edycja konferencji Meetings Week Poland, która odbywała się nie tylko jednocześnie w 5 obiektach w różnych częściach Polski, ale także online.

Jednym z wyzwań dla organizatorów wydarzeń jest utrzymanie zainteresowania uczestnika online. Aby to osiągnąć, trzeba stworzyć atrakcyjny dla odbiorcy program wydarzenia. Kraków wychodzi naprzeciw tym potrzebom oferując dostęp do zasobów PLAY KRAKÓW – nowo powstałej, pierwszej miejskiej platformy VOD pełnej kultury, dzięki której hybrydowe wydarzenia biznesowe będą mogły zawierać dostęp do wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie, dostępnych z poziomu przeglądarki internetowej czy telewizora, a także dzięki dedykowanym aplikacjom naurządzeniach z systemem Android i iOS.

Platforma pozwala również na łączenie światów biznesu, nauki i kultury dzięki możliwości zamieszczania na niej nagrań oraz materiałów promocyjnych z konferencji, kongresów, gal, pokazów mody, eventów marketingowych oraz wszelkiego typu wydarzeń branżowych odbywających się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i innych krakowskich obiektach kulturalnych. PLAY KRAKÓW daje również możliwość streamingu wydarzeń czy stworzenia audioteki, którą można odpłatnie lub bezpłatnie udostępnić tym, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu online czy offline.

To również propozycja dla organizatorów, którzy chcieliby urozmaicić swoje wydarzenie, transmitując wybrany spektakl czy koncert. Ta platforma to także wirtualna przestrzeń, w której można zaprezentować odbiorcom swoje produkty, a także przeprowadzić pokaz. Możliwości oferowanych przez platformę PLAY KRAKÓW jest wiele, a decyzja, które z nich okażą się najbardziej przydatne dla osiągnięcia celów Państwa organizacji czy biznesu, zależy już tylko od Was.

Dowiedz się więcej o możliwościach platformy >>PLAY KRAKÓW.