Wystartowały Sofitel Wine Days

, Data publikacji:

Należąca do Accor sieć pięciogwiazdkowych hoteli Sofitel przygotowała – jak co roku – niespodziankę dla miłośników wina. To idalny czas, by poczuć siłe francuskich win i związany z nimi styl życia.

W tym roku Sofitel Wine Days rozpoczynają się na całym świecie 21 września, a kończą 31 października. To czas, w którym w hotelach marki szczególna uwaga skupiać się będzie na francuskich winach i „sztuce życia” – Art De Vivre. To już 5 edycja wydarzenia, podczas którego marka Sofitel pokazuje swoje zaangażowanie w promowanie kultury picia wina. Z tej okazji organizowane są wydarzenia, dzięki którym każdy może dokonać nowych odkryć lub pogłębić swoją wiedzę o świecie „napoju bogów”.

Winobranie we Francji rozpoczyna się na przełomie września i października i jest zwieńczeniem całorocznej pracy winiarzy. Marka Sofitel także w Polsce włącza się w świętowanie tego najważniejszego dla kultury wina we Francji wydarzenia.

Od 21 września do 31 października w trzech hotelach Sofitel – Sofitel Warsaw Victoria, Sofitel Grand Sopot i Sofitel Wrocław Old Town, rozpoczyna się cykl wydarzeń związanych z winem. W Warszawie, w restauracji La Brasserie Moderne, Szef Kuchni Maciej Majewski przygotuje specjalne menu degustacyjne składające się z wykwintnych dań, z którymi Master Sommelier Adam Pawłowski skomponuje odpowiednie wina.

W Sopocie, w ramach pięciodaniowej kolacji degustacyjnej w restauracji Art. Deco, przygotowanej przez Szefa Kuchni – Tomasza Koprowskiego, odbędzie się degustacja szampanów marki G.M.Mumm Champagne. W świat tych wykwintnych trunków wprowadzi gości Jakub Skurczyński. Sofitel Grand Sopot przygotował również specjalną ofertę koktajli na bazie win, które będą serwowane w Le Bar. Dodatkowo każdy będzie mógł nabyć butelkę ulubionego wina z 20% rabatem.

SofitelWineDays_logo

Bogatą ofertę podczas Dni Wina przygotował także wrocławski Sofitel. Na szczególną uwagę zasługuje kolacja z Robertem Makłowiczem, która odbędzie się 14 października. Tę wyjątkową ucztę przygotuje Szef Kuchni Piotr Nadolski, a Robert Makłowicz opowie o serwowanych daniach 
i podanych specjalnie na tę okazję winach, które sam przywiózł z małych europejskich winnic. 
W tym czasie będą odbywały się również pokazy przygotowywania koktajli z wina i degustacje szampana.

Sofitel Wine Days stanowią wyjątkową okazję do degustacji dla miłośników wina, zapewniając idealne warunki do korzystania z know-how marki, za którym stoi 50 lat doświadczenia. Przez pół wieku mistrzowie spośród sommelierów pogłębiali swoją wiedzę i tworzyli niepowtarzalną, wysokiej jakości „bibliotekę wina”. Dzięki temu dzisiaj goście hoteli Sofitel mogą się cieszyć smakiem najlepszych trunków, które są serwowane podczas wydarzeń Dni Wina.