Chińczycy wylądowali w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

21 września rano na płycie lotniska im. Chopina po raz pierwszy wylądował rejsowy samolot linii Air China, obsługujący – podobnie jak nasz rodzimy LOT – trasę Pekin – Warszawa. Przewoźnik planuje latać na tej trasie 4 razy w tygodniu.

Kilka dni temu Air China podpisała ważne porozumienie z Lufthansą o poszerzeniu tzw. lotów code-share, teraz oficjalnie wchodzi na polski rynek.
Chiński narodowy przewoźnik start swoich rejsów na linii Pekin – Warszawa zapowiedział niespełna miesiąc temu. W środę o g. 7.20 wylądował pierwszy samolot, obsługujący to połączenie – Airbus A330-200 z ponad dwustu pasażerami na pokładzie. Wśród gości witających pierwszych pasażerów byli m.in. ambasador Chin w Polsce Xu Jian oraz przedstawiciele zarządu Air China.

Zgodnie z rozkładem Air China ma latać do Warszawy i z powrotem cztery razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek i sobota). Samolot z Pekinu będzie lądować w Warszawie o 6.20 po niemal 10 godzinach lotu non-stop z Pekinu. Wylatywać z Warszawy będzie o 14.10, by po 8,5 godzinach dotrzeć do stolicy Chin.
W sezonie zimowym Air China będzie obsługiwać tę trasę tylko dwa razy tygodniowo.