Finnair poleci do chińskiego Nankinu

Autor tekstu: , Data publikacji:

13 maja 2018 r. Finnair otworzy nową całoroczną trasę pomiędzy Helsinkami a Nankinem. Rozciągający się wzdłuż rzeki Jangcy Nankin jest jedną z czterech starożytnych stolic Chin i tętniącym życiem centrum kulturalnym i gospodarczym.

Liczący ponad 8 milionów mieszkańców Nankin jest ważnym centrum handlowym i miejscem wypoczynku, ze zwiększającym się ruchem pasażerskim i przeładunkowym. Nowe połączenia pomiędzy Helsinki i Nankinem będą obsługiwane trzy razy w tygodniu w sezonie letnim i dwa razy w tygodniu w sezonie zimowym, oferując wygodne transfery na ponad 100 kierunkach Finnaira.

Otwarcie trasy do Nankinu sprawi, że Finnair mocniej zaistnieje w Azji Północno-Wschodniej. W trakcie sezonu letniego fiński przewoźnik będzie latać do siedmiu miejsc w Chinach. Łącznie Finnair obsłuży 38 połączeń tygodniowo do Chin wykonując codzienny lot do Pekinu i Szanghaju, cztery loty tygodniowo do Chongqing i Guangzhou (Kantonu), trzy cotygodniowe rejsy do Nankinu i Xi’an oraz 10 cotygodniowych połączeń do Hongkongu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozszerzania naszej siatki w Chinach i dodania Nankin, naszego siódmego portu docelowego w tym kraju – mówi Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira. – Finnair szybko staje się jednym z największych i najczęściej wybieranych europejskich przewoźników, obsługujących loty między Europą a Chinami. Następny rok będzie równie ważny i zaznaczy się w naszej historii, ponieważ obchodzimy trzydziestą rocznicę inauguracyjnego lotu Finnaira do Pekinu i Chin.

W ciągu ostatniej dekady, Finnair położył silny nacisk strategiczny na chiński rynek, otwierając bezpośrednie trasy do Chongqing, Xian i Guangzhou (Kanton), a jednocześnie podnosząc komfort podróży pasażerów, wprowadzając na pokłady samolotów chińskie autorskie menu i system płatności internetowych, typu Alipay.

Inauguracyjny lot do Nankinu odbędzie się 13 maja 2018 r., a nowa trasa będzie obsługiwana samolotami Airbus A330.