Zegarek dla najlepszych nurków

Autor tekstu: , Data publikacji:

Morskie głębiny stawiają przed zegarkami swoje własne, wyjątkowe wyzwania. Tylko wąska grupa modeli jest wystarczająco sprawna, by zasłużyć na dumne oznaczenie „diving watch” – zegarek do nurkowania. Podobnie jak jej poprzednicy najnowsza wersja popularnego DS Action Diver Chronograph całkowicie spełnia wymagania normy ISO 6425.

Jaskrawe kolory i oficjalnie potwierdzona wodoszczelność do 300 metrów to jej niepodważalne walory. Ultrasportowy design gwarantuje zegarkowi miejsce wśród legend podwodnego chronometrażu. To godny następca słynnego modelu Certina DS-3, zakwalifikowanego w 1970 roku do ekwipunku Australijskiej Marynarki Wojennej.

Dynamiczny charakter nowego DS Action Diver Chronograph nie godzi się na kompromisy: to kwintesencja ekstremalnego sportu pod i nad powierzchnią wody. Norma ISO 6425 narzuca surowe wymagania dla modeli do nurkowania. Model zamknięto
w kopercie o imponującej średnicy 45,7 mm, aby był jeszcze bardziej czytelny pod wodą. Wyjątkowy, obracający się w jednym kierunku pierścień lunety, mocowany przy pomocy sześciu dokręcanych klamerek wykonano z anodyzowanego na niebiesko aluminium. Skala na pierścieniu służy do określania czasu nurkowania.
certina.com