Lufthansa pod rękę z Air China

Autor tekstu: , Data publikacji:

Słowo stało się ciałem i największy europejski przewoźnik – Lufthansa, podpisał porozumienie o współpracy z największą chińska linia lotniczą – Air China. Dla pasażerów współpraca oznacza m.in. atrakcyjniejsze ceny na wspólnych trasach codeshare.

Umowa joint venture to wprowadzenie w życie ustaleń z listu intencyjnego, który został podpisany latem 2014. Dzięki niej wzmocniona zostanie siatka tzw. code-share, czyli sprzedawanych wspólnie wieloodcinkowych lotów z Niemiec do Chin i na odwrót. Po zawarciu joint venture z japońskimi liniami All Nippon Airlines (ANA) i z Singapore Airlines w listopadzie 2015, jest to trzecia umowa partnerska Grupy Lufthansa na tym kontynencie.

– Jako flagowy przewoźnik Chińskiej Republiki Ludowej, Air China jest dla Grupy Lufthansa idealnym partnerem na tym rynku. To przełomowe partnerstwo wzmocni naszą pozycję konkurencyjną na trasach między Europą a Chinami. Poszerzone porozumienie pozwoli nam zaoferować dodatkowe korzyści dla klientów – komentował Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa AG.

– Joint venture z Lufthansą i liniami z jej grupy – Austrian Airlines i Swiss International Air Lines – jest kolejnym dużym krokiem w strategii globalizacyjnej Air China, po przystąpieniu do sojuszu Star Alliance w grudniu 2007. Obie strony mogą nadal wzmacniać wspólną pozycję konkurencyjną zarówno w Chinach, jak i w Europie. W ramach porozumienia joint venture, będziemy dalej rozwijać siatkę połączeń w Chinach, Europie i na pozostałych rynkach. Pozwoli to również na optymalizację rozkładów, zwiększenie wyboru połączeń i zaoferowanie korzystniejszych taryf, a także zapewnienie najlepszego doświadczenia w podróży – powiedział Cai Jianjiang, prezes Air China.

Porozumienie pomiędzy Lufthansą i Air China dotyczy także Lufthansa Group, czyli Austrian Airlines i Swiss International Air Lines.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji