LOT-em z Warszawy do Rzymu i z Wrocławia do Seulu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Do siatki połączeń  wraca trasa Warszawa – Rzym. A ze stolicy Dolnego Śląska można będzie dostać się aż do Seulu. To kolejne nowości zapowiedziane przez narodowego przewoźnika.

Jako narodowy przewoźnik działamy ramię w ramię z polskim biznesem. W ostatnich dwóch latach nasi eksporterzy ulokowali we Włoszech towary o wartości przekraczającej 100 mld zł. Wierzę, że lepsza komunikacja ze stolicą tego wielkiego partnera gospodarczego Polski zapewni dalszy wzrost wymiany handlowej. Rzym jest też w czołówce najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast, co potwierdzają rankingi branży turystycznej i wysokie wyniki sprzedaży naszych rejsów do Wiecznego Miasta z Radomia. Otwierając połączenie na trasie Warszawa – Rzym, odpowiadamy więc na oczekiwania pasażerów i zapraszamy ich do podróży naszymi liniami – jednymi z najbardziej punktualnych w Europie – powiedział Michał Fijoł, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT. 

W ofercie LOT-u jest też propozycja dla uczestników rozwijających się stosunków handlowych między Polską a Koreą Południową. Skorzystają z nich zarówno ci, którzy związani są z działającymi na Dolnym Śląsku koreańskimi firmami, jak i amatorzy dalekich podróży. Na pokładzie Dreamlinera dostaną się z Wrocławia do Seulu – stolicy i największego miasta Korei Południowej. Oznacza to, że biura zlokalizowane w tamtejszych nowoczesnych wieżowcach oraz smakołyki z targu Tongin czy spacery po ekskluzywnej dzielnicy Gangam-gu, znajdą się w zasięgu ręki każdego wrocławianina.

– Stale pracujemy nad przywróceniem PLL LOT trwałej rentowności. Stawiamy na doskonałość operacyjną i rozwój działalności w najbardziej obiecujących segmentach, wykorzystując wszelkie rynkowe okazje. Między innymi dlatego do naszej oferty dołączamy dalekie połączenia z portów regionalnych – powiedział prezes Michał Fijoł, dodając: – Działamy na wysoce konkurencyjnym rynku, codziennie mierząc się z liniami dominującymi na światowym niebie. Nasze wyniki wypełnienia samolotów, zestawienia punktualności czy dane finansowe potwierdzają, że realizujemy właściwą strategię.

Pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Lotnisko Rzym-Fiumicino zaplanowano na 30 października 2023 r.  O godzinie 7:15 Boeing 737 MAX 8 będzie startował w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Z kolei o 16:30 odleci w środy, piątki i niedziele. Loty powrotne z Rzymu będą odbywać się od wtorku do niedzieli o godzinie 19:40 czasu lokalnego oraz w poniedziałki o godzinie 10:25.  W przyszłorocznym sezonie letnim narodowy przewoźnik będzie latał z Okęcia do stolicy Włoch również od poniedziałku do niedzieli, jednak z większą częstotliwością – zarówno lotów porannych, jak i popołudniowych. Loty na tej trasie będą trwać około dwóch godzin.

Do stolicy Korei Południowej, w sezonie zimowym, Boeing 787 Dreamliner będzie latał w piątki o godzinie 16:25, zaś w drogę powrotną wyruszy o 8:50. Lot potrwa około jedenastu godzin. W sezonie letnim samolot wystartuje z Wrocławia do Seulu o godzinie 18:05, zaś w drogę powrotną wyruszy o godzinie 9:05 czasu lokalnego.

Bilety na połączenia z Warszawy do Rzymu są już dostępne w kanałach sprzedaży na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel, a bilety z Wrocławia do Seulu będą dostępne od wtorku 4 lipca.