Zegarek z drewnianymi elementami. Od czasu do czasu czy na stałe?

W zalewie produktów wytwarzanych wielkoseryjnie tęsknimy za wyrobami, w których zaklęte są ludzka wyobraźnia, pomysłowość, genialne zdolności manualne. Z zachwytem spoglądamy na wyroby dawnego rękodzieła. Wzornictwo i materiały ulegają ciągłym zmianom. Tak też się dzieje w produkcji współczesnych zegarków na rękę. Kiedy stajemy przed zakupem zegarka zależy nam na tym,  aby był wyjątkowy. Wyjątkowy, jak każdy z nas.

I oto pojawiła się na rynku zegarków nowa propozycja produktowa. Ostatnio, m.in. w salonie „odCzasu doCzasu” w Warszawie, przyciąga uwagę klientów zaskakująca linia zegarków.

To zegarki marki NEAT. Zegarki wykonane z materiałów, których użycia w budowie delikatnego zegarka pewnie nikt się nie spodziewał.  Drewno, bo o nim mowa, okazuje się doskonałym „budulcem” zegarków. Kiedy trafiamy na produkty nieznanej nam wcześniej marki chcemy się o niej jak najwięcej dowiedzieć.

Marka NEAT powstała w 2017 roku w głowach i rękach dwóch braci, Piotra i Jacka. Wcześniej przez wiele lat zajmowali się produkcją i sprzedażą odzieży. Zapragnęli stworzyć coś nowego. Stworzyć i wykreować markę od podstaw. Dającą im satysfakcję z szansy realizacji własnych projektów, ambicji i marzeń.
– Gdy ktoś pyta, co najbardziej lubimy w tej pracy, odpowiadamy. Tworzymy oryginalne wyroby, z których każdy ma swoje własne oblicze. Jesteśmy świadomi ekologicznie. Korzystając z owoców natury, za każdy sprzedany produkt sadzimy 3 drzewa. Chcemy, aby nasze środowisko było bardziej przyjazne. NEAT jest naszym wkładem w to, aby nasze życie było lepsze – mówi Piotr.
–  Najbardziej lubię to, że tworzymy coś wyjątkowego, co daje możliwość pokazania swojej kreatywności – dodaje Jacek.

Poznajmy co więcej mówią współzałożyciele marki NEAT.

• Jacek Ciekot

„Tworząc markę NEAT. myślałem przede wszystkim o tym, żeby nasze produkty były dopracowane w każdym, najmniejszym szczególe. Przez ponad rok pracowaliśmy nad prototypami zegarków. Zanim skierowaliśmy pierwsze wyroby do sprzedaży sprawdziliśmy wiele gatunków drewna. Posiadam sporą kolekcję zegarków, ale zawsze marzyło mi się coś odmiennego, wyjątkowego, unikatowego i swojego. Na takiej motywacji zrodził się pomysł na markę zegarków NEAT.”

• Piotr Pociecha

„Mam taką ciągłą potrzebę dążenia do ideału – kocham tworzyć ładne, dopracowane rzeczy. Podróże są moją pasją od zawsze. To one są okazją do przemyśleń. Początkowo stworzyliśmy z Jackiem zegarki na własny użytek, z pasji do natury i dopracowanych dodatków. Po pewnym czasie ta pasja przerodziła się w markę NEAT i to jest w niej, moim zdaniem, najpiękniejsze. Chciałem, żeby to była marka z duszą, z kawałkiem mojej pasji, w moim klimacie.  Precyzja, piękno i natura- myślę, że te słowa idealnie określają NEAT’a.”

Podstawowymi materiałami używanymi do produkcji zegarków NEAT są drewno, skóra, bawełna, wełna, len. Zegarki marki NEAT wyposażone są w mechanizmy elektroniczne. Koperty i tarcze zegarków wytwarzane są wyłącznie w Polsce. I tutaj też zegarki są składane.

Zegarki przyciągają szeroką gamą kolorystyczną. Dotyczy to zarówno drewnianych kopert, tarcz zegarków, jak i ich pasków. Bogata kolorystykę zapewniają rodzime i egzotyczne gatunki drewna. Każde o innych barwach i fakturze. Ich stylistyka i jakość wykonania na pewno spełni oczekiwania wymagających klientów. To bardzo schludne zegarki (neat – z ang. schludny).  Wpływają na to zarówno koncepcja całości, jakość wykonania poszczególnych elementów i wysoki poziom montażu.  Koperty są doskonale wycięte i obrobione. Mocowany na wkręty dekiel ma finezyjny kształt wynikający z kształtu koperty. Na deklu znajdziemy wygrawerowaną nazwę marki, informację o ręcznym wykonaniu zegarka w Polsce i potwierdzenie naturalnego pochodzenia materiału. Dodatkowo każdy zegarek może zostać spersonalizowany poprzez dodanie graweru. Szkło zegarka (w niektórych modelach szafirowe) jest bardzo starannie wklejone.

Naturalne materiały znalazły się także w „otoczeniu zegarków”. Metki Wykonane z kartonu mocowane są sznurkiem z naturalnego materiału. Pudełko zegarka jest drewniane wyściełane sizalem, by zegarek nie uległ uszkodzeniu w transporcie i jednocześnie dobrze się prezentował. Marka NEAT poszerza tradycyjnie rozumianą funkcjonalność zegarka, który nie tylko mierzy czas i zdobi rękę. Zegarki NEAT pozwalają uzewnętrzniać naszą estetykę, nasz styl, naszą osobowość.

Rynki światowe i w tym polski pokazują rosnące zainteresowanie wyrobami z materiałów naturalnych.Zegarki NEAT wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom każdego klienta.

Natura idzie Ci na rękę !