Znajdź spokój w HOT_elarnii!

„Dom to nie miejsce gdzie mieszkasz, ale miejsce, gdzie Ciebie rozumieją”. Taki cytat widnieje na ścianie przy recepcji kameralnego, czterogwiazdkowego butikowego hotelu HOT_elarnia w podpoznańskim Puszczykowie. Zapraszamy na spacer po tym uniklanym na hotelowej mapie Polski obiekcie.

To miejsce o wyjątkowej architekturze, zaprojektowane z wielką miłością do nowoczesnego designu. Bartosz Konieczny – architekt obu obiektów – w swoich projektach połączył niekonwencjonalnie polskie tradycje z nowatorskimi inspiracjami, tworząc eklektyczną, a zarazem spójną całość.

W HOT_elarni są tylko 24 pokoje. Nie mają tutaj numerów – odróżnia się je kolorami. Na tym kończy się szeroka paleta barw, ponieważ reszta hotelu i SPA została zaaranżowana głównie w kolorystyce bieli, szarości i czerni. Dominuje surowy beton, szkło i drewno. W holu warto zwrócić uwagę na tajemnicza lampę „pajęczynę” projektu Marcela Wandersa oraz na krzesła projektu Fabio Novembre, w kształcie …pośladków.

Design nie z tej ziemi

W restauracji powiewają ciekawie zaprojektowane lampy, które wyglądają jak stoliki nakryte obrusem, podwieszone pod sufit. Szyny kolejowe, które służą za poręcze przy schodach, podtrzymujące sklepienie kolumny, czyli drzewa „rosnące” w głównym hallu i restauracji, dywan z kolorową mapą prowadzącą do poszczególnych pokoi czy betonowa lada recepcyjna w SPA to tylko niektóre z ciekawych rozwiązań zastosowanych w hotelu i spa.

W HOT_elarnii najbardziej liczy się człowiek i jego potrzeby. Personel nastawiony jest na indywidualne podejście do gościa i zapewnienie wymarzonego odpoczynku w luksusowym i wyjątkowym miejscu.

Z hotelu – tajemniczym, podziemnym tunelem – goście mogą przejść do kameralnej i prestiżowej SPA_larni DAY SPA. Została zaaranżowana na miejscu starej manufaktury. To niezwykłe SPA, wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami. 1000m2 relaksu w luksusowych warunkach oraz kompleksowej dbałości o zdrowie i urodę.

SPA_larnia nie tylko dla ciała

Oprócz relaksujących masaży i rozpieszczających ciało zabiegów kosmetycznych, do dyspozycji gości są pięknie zdobiony basen, wypełniony krystalicznie czystą ozonowaną wodą, podgrzewaną do temperatury 32 stopni, sauny, jacuzzi oraz pomieszczenie do wypoczynku.

Z kolei w niecodziennym menu restauracji TASTE_it znaleźć można nowoczesne warianty tradycyjnych dań kuchni wielkopolskiej, przyrządzane z najlepszych produktów regionalnych i czerpiące z bogactwa składników sezonowych. Topowe pozycje to wybitna pieczona kaczka z poznańskimi pyzami oraz udko z gęsi. W ostatnim czasie restauracja dołączyła do grona członków Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, która skupia miejsca hołdujące regionalne tradycyjne kulinarne.

SLOW LIFE

HOT_elarnia**** & SPA_larnia DAY SPA to nie tylko miejsca dbające o relaks czy pielęgnację ciała – to miejsca, którym zależy również na zaspokojeniu potrzeb ducha. Propagowana jest tu filozofia SLOW LIFE, zachęcająca do czerpania z życia pełną piersią. Cyklicznie organizowane są tu wydarzenia z cyklu ART_time, których ambicją jest zapewnienie inspiracji dla duszy, zwrócenie uwagi na wartość sztuki poprzez odkrywanie jej różnych wymiarów. Chcąc uwodzić sztuką HOT_elarnia i SPA_larnia skupiają wokół siebie ludzi, którzy poprzez swój unikalny talent wzruszają, zachwycają i szokują. W ramach spotkań odbył się już między innymi wernisaż zdjęć Szymona Brodziaka, koncert Raya Willsona z Genesis Classic czy spektakl teatralny „Sex dla opornych”.

HOT_elarnia i SPA_larnia DAY SPA położone są z dala od zgiełku miasta, w pięknym zielonym otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego w pod poznańskim Puszczykowie. Znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych i pieszych dla ludzi spragnionych bliskości natury. Oprócz tego okolica ma do zaproponowania wiele ciekawych atrakcji takich jak Muzeum Podróżnicze Arkadego Fiedlera, Pałac w Rogalinie z parkiem 1000-letnich Dębów, koleją drezynową i wiele, wiele innych.

Ciekawe linki:
www.hotelarnia.pl
www.spalarnia.com.pl