Poznań: Wielkie otwarcie dworca PKP

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejna dobra wiadomość przed Euro 2012.Dzisiaj, we wtorek o godz.13, nastąpi otwarcie dworca PKP w Poznaniu.

Nowoczesny dworzec Poznań Główny powstał bardzo szybko.Wykonawca potrzebował 10 miesięcy na postawienie na pustym placu przeszklonego, nowoczesnego budynku gotowego do przyjęcia klientów. Już we wtorek korzystać będą mogli z niego pierwsi podróżni.

Uroczyste otwarcie dworca PKP Poznań Główny nastąpi  we wtorek o godz. 13. Pojawi się na nim prezydent Bronisław Komorowski, a także przedstawiciele władz lokalnych oraz firm zajmujących się budową, w tym realizator projektu.

O godz.16 na dworzec zostaną wpuszczeni pierwsi pasażerowie. Trzeba zaznaczyć, że dworcowe sklepy i usługi gastronomiczne pojawią się już na początku czerwca.W planach jest jeszcze zbudowanie dworca autobusowego, galerii handlowej i przestronnego parkingu. Realizator projektu przesunął ich realizacje na czas po zakończeniu Euro. Wszystko ma być skończone w ostatnich miesiącach 2013 roku.

Autorem projektu i koncepcji architektonicznej Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu jest międzynarodowe biuro architektoniczne Bose International Planning and Architecture, autorem projektu architektoniczno-budowlanego poznańska pracownia Pentagram Architekci.