Adventure World Warsaw. Park rozrywki w Polsce?

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Nie udało się Michaelowi Jacksonowi ani tureckim developerom, może uda się teraz: 21 lipca rusza budowa Adventure World Warsaw, największego parku tematycznego w naszej części Europy.

Budowa ma ruszyć w trzeciej dekadzie lipca na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki, tuż obok oddanego do użytku w niedzielę fragmenty autostrady A2. To będzie największa tego typu inwestycja w Europie Środkowo – Wschodniej – Adventure World Warsaw usadowi się na 227 hektarach, budowa będzie podzielona na dwa etapy, całość ma zamknąć się kwotą prawie 800 milionów euro.

W pierwszym etapie ma powstać park tematyczny z prawie trzydziestoma atrakcjami, do tego dwa hotele, duży auapark, część galeryjna ze sklepami i restauracjami oraz kinami. W Adventure World Warsaw znajdziemy pieć tematycznych stref: Adventure Harbor, Creature Lagoon, Castle Island (będzie można spotkać się tu z Merlinem, Królem Arturem, wiedźmami i smokami. Będzie to wyspa pełna średniowiecznych legend i mitów), Land of Legends i Polski Plaza – ta ostatnia strefa swoją architekturą będzie przypominała polskie starówki. Będzie tam można także spotkać postaci z polskich legend i bajek, m.in. takie jak Pan Twardowski. Wśród atrakcji planowane są między innymi: rollercoaster boomerang, karuzela waveswinger czy zjeżdżalnia flume.

Tak będzie wyglądał Plac Polski

W Adventure World Warsaw znajdą się dwie kolejki górskie (w tym kopalniana). W zależności od konfiguracji mają one osiągnąć prędkość do 50 km/h.

Według inwestorów – pieczę nad technikaliami trzyma Tebodin Poland – Adventure World Warsaw ma zostać oddany do użytku już w 2014 roku. Ale to dopiero jej początek. W drugim etapie inwestorzy planują budowę drugiego parku, centrum konferencyjno – biznesowego oraz luksusowego SPA. Władze Grodziska liczą, że tak wielka inwestycja spowoduje powstanie wielu nowych miejsc pracy. Za przykład podają kilkukrotnie większy podparyski Disneyland, dzięki któremu pracę ma ponad 40 tysięcy osób. Nasi samorządowcy są skromniejsi – mówią, że jeśli w parku oraz w firmach bezpośrednio go obsługujących znalazłoby pracę 10 tysięcy osób, to i tak byłby to wielki sukces. Niezależne szacunki są nieco ostrożniejsze – mówi się o tysiącu miejsc pracy.

Szkic Krainy Legend

Koszt odwiedzin takiego parku (bez kosztów noclegu i wyżywienia oraz pamiątek) to wydatek około 400 zł dla czteroosobowej rodziny. Jest to dość duża kwota, jednak biorąc pod uwagę mnogość atrakcji oraz ich standard, można spodziewać się gości zainteresowanych spędzeniem czasu w Adventure World Warsaw. W końcu zamiast jechać do parku w Niemczech, będzie można przeżyć przygodę w kraju