Park rozrywki Six Flags powstanie w Dubaju

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zarząd amerykańskiego przedsiębiorstwa Six Flags zajmującego się budową parków rozrywki w Ameryce Północnej podjął decyzję o rozpoczęciu nowej inwestycji. Kolejny lunapark spółki powstanie do 2017r. w Dubaju.

Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy ze spółką Meraas zajmującą się budową rekreacyjnych i rozrywkowych centrów, a także luksusowych nieruchomości zlokalizowanych u wybrzeży Zatoki Perskiej. Współpraca obydwu przedsiębiorstw wynika głównie z faktu, iż najnowszy park rozrywki marki Six Flags powstanie w kompleksie parku rekreacyjnego budowanego przez Meraas na terenie portu Jebel Ali.

-Podstawą naszej strategii w procesie ekspansji międzynarodowej jest znalezienie odpowiedniego partnera w odpowiednim miejscu, a wraz z Meraas w Dubaju, udało nam się ten cel osiągnąć. Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z tą światowej klasy firmą stawiając wspólnie pierwszy znaczący krok, dla rozwoju marki Six Flags poza Ameryką Północną – powiedział Jim Reid – Anderson, prezes i dyrektor generalny firmy Six Flags rozrywki.

-Jesteśmy zachwyceni, możliwością współpracy z wiodącym w Ameryce Północnej przedsiębiorstwem w sektorze parków rozrywki. Jesteśmy przekonani,  że ich obecność doskonale uzupełni nasz projekt oraz zwiększy naszą ogólną ofertę wypoczynkową i rozrywkową – dodał Raed Al Nuaimi – dyrektor ds. rekreacji i rozrywki w Meraas.

Six Flags to amerykańska spółka zajmująca się budową i utrzymaniem parków rozrywki na terenie Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo powstało w Teksasie na początku lat 60. XX wieku, a głównym pomysłodawcą i inicjatorem był Angus G. Wynne. Aktualnie Six Flags to sieć 21 lunaparków zlokalizowanych w Ameryce Północnej.