Z Lublina do Frankfurtu Lufthansą

Autor tekstu: , Data publikacji:

Niemiecki przewoźnik poszerzy latem tego roku swoją siatkę połączeń o lot z Lublina do Frankfurtu. Najtańsze bilety na przelot tam i z powrotem to wydatek rzędu 900zł.

Realizację nowego połączenie z Lublina do Frankfurtu niemieckie przedsiębiorstwo planuje rozpocząć z dniem 3 lipca br. Rejsy ze stolicy Lubelszczyzny odbywać się będą z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo – w czwartki i niedziele. Do obsługi połączeń władze spółki zamierzają skierować samoloty pasażerskie typu Airbus A319 z podziałem wnętrza na dwie klasy biznesową i ekonomiczną. Łączna pojemność samolotu to 276 miejsc po 138 w każdej z klas. Wraz z wprowadzeniem nowego połączenia lubelskie lotnisko stanie się kolejnym już ósmym portem lotniczym w Polsce, w którym działa niemiecki przewoźnik – informuje portal pasażer.com.

Pomimo odroczonej o niecałe 3 miesiące w przyszłość daty rozpoczęcia połączeń pomiędzy Lublinem, a Frankfurtem władze spółki przedstawiły już prawdopodobny harmonogram realizacji nowego rejsu. Lot oznaczony, jako LH1381 wystartuje z Frankfurtu w każdy czwartek o 09: 30 rano i dotrze do Lublina około godziny 11:30. Lot powrotny opuści lubelskie lotnisko tego samego dnia o godzinie 12: 10 z przewidywanym lądowaniem we Frankfurcie niecałe dwie godziny później – o 14:05. Niedzielne rejsy planowane są w następującym porządku: wylot z Frankfurtu o 10: 25 i przylot do Lublina o 12:20. Lot powrotny wystartuje z Lublina w każdą niedzielę o 13: 00 i dotrze do Frankfurtu około godziny 15:00.

– Jesteśmy dumni z ogłoszenia nowego,  ważnego połączenia ze wschodniej Polski do Niemiec. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Lufthansy, a Port Lotniczy Lublin, jako ósmy w Polsce, z którego zaoferujemy nasze usługi,  potwierdza pozycję Lufthansy, jako wiodącej tradycyjnej międzynarodowej linii w Polsce. Wraz z uruchomieniem nowych rejsów oferujemy doskonałe połączenie z wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, ale też z Nowym Jorkiem, Chicago, czy Toronto. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę, zapewniając coraz większej liczbie pasażerów dogodny dostęp do globalnej siatki połączeń Lufthansy – powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.