Qatar Airways z nagrodami

Autor tekstu: , Data publikacji:

Qatar Airways odebrał dwie kluczowe nagrody w branży turystycznej w ciągu kilku tygodni od uruchomienia trasy do Warszawy, wywierając bardzo duże wrażenie na polskich pasażerach.

Przwoźnik z Doha podczas dorocznej gali Najlepsza Linia Lotnicza, organizowanej przez Pasazer.com otrzymał tytuł “Najlepszej Tradycyjnej Linii Lotniczej” za wysoką jakość usług oferowanych na pokładzie oraz bardzo dobre wyniki operacyjne .

Pasazer.com jest portalem dedykowanym liniom lotniczym oraz branży lotniczej w Polsce. Portal ten jest jednym z bardziej znaczących źródeł informacji zarówno dla ludzi z branży jak też pasażerów.

Nagroda Najlepsza Linia Lotnicza jest wręczana corocznie, a zwycięzcy są wybierani na podstawie głosów pasażerów. Tegoroczne głosowanie zgromadziło 27 000 głosów internetowych. Zwycięzcy dodatkowych nagród są wybierani przez kapitułę skłądającą się z ekspertów branży lotniczej, dziennikarzy i przedstawicieli lotnisk.

Qatar Airways ugruntowały swoją pozycję wiodącej linii lotniczej na świecie wyprzedzając 24 innych przewoźników w tej kategorii. Podczas gali w Centrum Kongresowym we Wrocławiu w zeszłym tygodniu przedstawiciele Qatar Airways odebrali nagrody przed publicznością złożoną z wysoko postawionych przedstawicieli międzynarodowej branży lotniczej.

Podczas ceremonii linie lotnicze otrzymały również dwie dodatkowe nagrody: Trasa Roku  wyróżniając połączenie Warszawa – Doha oraz nagroda dla Prezesa linii, Pana Akbara Al Bakera, który został wybrany Managerem Roku.

Prezes Qatar Airways Akbar Al Baker powiedział: “Rozpoczęcie lotów do Polski było naszym celem  już od dłuższego czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu jaki do tej pory przyniosła nam trasa do Warszawy oraz dziękujemy polskim władzom i pasażerom za silne wsparcie jakie otrzymaliśmy.”

Zaledwie kilka dni później linie lotnicze otrzymały kolejną prestiżową nagrodę na Gali Lotniska Chopina, zorganizowaną przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, gdzie Qatar Airways zdobył wyróżnienie w kategorii „Rozwój pozaeuropejskich połączeń rozkładowych 2012”.

Przyznane nagrody zostały wręczone zaledwie kilka dni przed uruchomieniem przez Qatar Airways zwiększonej liczby lotów. Do tej pory przewoźnik oferował cztery rejsy tygodniowo. Od 1 lutego wraz z uruchomieniem nowych, dodatkowych rejsów przewoźnik oferuje codzinne rejsy.

Dla przewoźnika jest to ożywiony czas w Polsce, ponieważ wkrótce nastąpi także otwarcie Europejskiego Call Center we Wrocławiu, które stworzy ponad 100 nowych miejsc pracy.

Martin Sprongl, Qatar Airways Country Manager na Polskę powiedział: ”Otrzymanie czterech nagród to fantastyczne osiągnięcie i dowód uznania dla naszego nieustającego zaangażowania w wysoką jakość usług oferowanych zarówno w powietrzu jak i na ziemi.”

“Tytuł Najlepszej Tradycyjnej Linii Lotniczej przyznany przez naszych polskich kilentów to prawdziny zaszczyt; szczególnie zważywszy na fakt, że trasa Warszawa – Doha została uruchomiona zaledwie dwa miesiace temu. Bardzo cieszy nas pozytywna reakcja pasażerów w  tak krótkim czasie. Trasa szybko stałą się jedną z najbardziej popularnych tras w naszej sieci połączeń”

Paweł Cybulak, Redaktor Naczelny pasazer.com podkreśla jak silny wpływ Qatar Airways miał na polski rynek lotniczy w tak krótkim czasie.

“Mocne wejści przewoźnika do Polski miało odzwierciedlenie w wynikach głosowania publicznego.

“Mimo że Qatar Airways dopiero w grudniu rozpoczęły loty do Polski, prestiżowe linie zdobyły już uznanie polskich pasażerów. Kilka tygodni wystarczyło nowemu przewoźnikowy aby zdetronizować aktualnych liderów – LOT i Lufthansę.”

“Kapituła, skłądająca się z władz lotniska, ekspertów do spraw lotniczych i dziennikarzy również wyróżniła Qatar Airways nagradzając prezesa linii tytułem Managera Roku, a połączenie Warszawa – Doha Trasą Roku” powiedział Cybulak.

Nagrody zostały dobrze przyjęte jako silne wotum zaufania otrzymane od polskich pasażerów w tak krótkim czasie, wzmacniając pozycję przewoźnika jako wiodących linii na dynamicznie rozwijającym się rynku podróży długodystansowych z Polski.

Qatar Airways, jedna z najszybciej rozwijających się linii na świecie odnotowała gwałtowny wzrost w ciągu zaldwie 15 lat działalności, obecnie posiadając nowoczesną flotę skłądającą się z 118 samolotów latających do 124 miejsc na świecie, kluczowych pod względem biznesowym i wypoczynkowym.

W ciągu kolejnych miesięcy Qatar Airways wzbogaci swoją ofertę o nowe trasy, w tym: Phnom Penh, Kambodża ( 20 lutego ), Chicago, USA ( 10 kwietnia ) i Salala, Oman (22 maja ).

 

Pierwsze dwie trasy otwarte w tym roku przez Qatar Airways to Al-Kasim (Arabia Saudyjska) i An-Nadżaf ( Irak ).