Quantum of the Seas. Statek, jakiego jeszcze nie było

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nie lada gratkę będą mieli fani cruisingu juz w przyszłym roku. Amerykańska firma Royal Caribbean zdradziła garść szczegółów o nowym hipernowoczensym statku Quantum of the Seas, który jest budowany w niemieckich stoczniach.

Quantum of the Seas ma być pierwszym statkiem nowej klasy Quantum, obok istniejących sześciu obecnych klas floty Royal Caribbean. Swoją długościa ma niemal dorównywać dwócm największym statkom pasażerskim na świecie – Oasis of The Seas i Allure of the Seas. Liniowiec będzie miał 348 metrów długości, szesnaście pokładów, na które zabierze niemal 5 tysięcy pasażerów, którzy pomieszczą sie w ponad 2,100 apartamentach i kabinach. 373 kabiny wewnętrzne będa wyposażone w system Virtual Balcony – dzięki plasmowym ścianom będziemy mieć widok na to, co dzieje sie na zewnątrz.

Największą i niespotykaną do tej pory na żadnym innym statku atrakcją ma być North Star – specjalna, wieloosobowa panoramiczna kabina, przypominająca narciarska gondolę, która na długim wysięgniku zabierze pasażerów na wysokośc kilkudziesięciu metrów ponad poziom ostatniego pokładu statku.

Quantum of the seas

Oprócz tego na Quantum of the Seas znajdą sie też specjalne wielkie wielopoziomowe przestrzenie Two70, pozwalające na spędzanie czasu z widokiem 270 stopni. W Seaplexie z kolei będzie można wziąć udział w znanych z wesołych miasteczek wyścigach zderzających się „bumber cars”, będą też rozrywki cyrkowe.

Quantum of the Seas będzie rozwijał prędkośc 22 węzłów, jest budowany w niemieckiej stoczni Meyer Werft w Papenburgu. Będzie pływaj pod banderą wysp Bahama, wejdzie do służby w drugiej połowie 2014 roku.