Rezerwacja biletów lotniczych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Poszukiwanie tanich biletów lotniczych wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również i praktycznej. Liczne porównywarki cen chociażby w trybie last minute często nie pokazują ostatecznej ceny biletów (m.in. nie jest wliczona opłata transakcyjna, opłata za bagaż, czy jest opłata lotniskowa). Można jednak przy dużej dozie szczęścia oraz sprytu znaleźć naprawdę warte uwagi oferty

Bilety lotnicze online

Precyzyjne określenie daty wylotu oraz przylotu z dużym wyprzedzeniem pozwoli na skorzystanie z możliwości wcześniejszego zakupu biletów po naprawdę okazyjnych cenach, różniących się niejednokrotnie o 40, 50, a nawet 70 procent. Do wyboru klient dokonujący rezerwacji posiada najczęściej klasę ekonomiczną, biznes oraz pierwszą klasę. W przypadku niektórych linii lotniczych oraz organizowanych lotów nie ma podziału na poszczególne klasy – ceny biletów są ujednolicone.

Na polskim rynku nie brakuje tanich zagranicznych przewoźników walczących o zainteresowanie polskich turystów. Kluczowym elementem i jednocześnie mocną kartą przetargową w porównaniu z zachodnimi liniami lotniczymi jest przede wszystkim cena. Najczęściej jednak mniejszy koszt zakupu biletu wiąże się z ograniczeniami w postaci limitu bagażowego. Najczęściej jest to limit do 10 kg oraz 6 kg w bagażu podręcznym. W przypadku przekroczenia tych wartości klient musi liczyć się z dopłatą. Należy również zapoznać się z regulaminem dotyczącym nie tylko wagi przewożonego bagażu, ale także jego gabarytów.
Spore udogodnienie zamawiania biletów lotniczych online to możliwość dokonania odprawy przez internet. Zaoszczędzi to czas i pozwoli spokojniej przygotować się do podróży.

Z przesiadką taniej …?

W przypadku niektórych lotów może się okazać, że bilet z przesiadką jest tańszym wariantem niż bilet bezpośredni do miejsca docelowego. Niekiedy różnica ta sięga nawet kilkuset euro, jednak tego typu przypadki dotyczą z reguły tych droższych przewoźników.

Decydując się na bilety lotnicze w  travelnow, czyli zaplanowanie swojej podróży już teraz z odpowiednim wyprzedzeniem, należy liczyć się z tym, że przebukowanie biletów na inny termin wiąże się z dodatkowymi (często niemałymi) kosztami, które mogą przekroczyć nawet cenę biletów – w przypadku tańszych linii lotniczych jest to dość często spotykane.