Ryanair obsłużył już 5 milionów pasażerów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ryanair ogłosiła 24 sierpnia br., że od początku uruchomienia jej połączeń tj. (30 października 2005), przewiozła 5 milionów pasażerów z krakowskiego lotniska.

Kraków Airport jest dla Ryanaira jednym z najważniejszych lotnisk w Polsce, o czym świadczy 28 połączeń oferowanych przez przewoźnika – najwięcej spośród wszystkich 10 lotnisk, na które lata Ryanair w Polsce.

Szczęśliwym 5 milionowym pasażerem Ryanaira w Krakowie okazała się Pani Aneta Adamska, podróżującą wraz z córeczką Olivią porannym lotem Ryanaira do Londynu Stansted.

Tomasz Żegliński z Ryanaira powiedział dziś – Jesteśmy zaszczyceni możliwością świętowania już 5 milionowego pasażera w Krakowie. Kraków Airport gratulujemy szybkiego rozwoju i liczymy na dalszy dynamiczny wzrost. Ryanair umożliwia połączenia z Krakowa do 28 europejskich miast i gwarantuje najtańsze ceny i najlepszą obsługę klienta.

Ryanair oferuje z Krakowa połączenia do 13 krajów, najwięcej do Włoch, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Najpopularniejsze kierunki to Londyn Stansted, Dublin, Mediolan, Oslo i Rzym.

Kraków Airport to największy regionalny port lotniczy w Polsce, odnotowujący dynamiczny wzrost liczby obsługiwanych pasażerów i operacji lotniczych. W tym roku planowane jest odprawienie 3,5 mln osób. Lotnisko oferuje ponad 80 połączeń regularnych i czarterowych.

Kraków Airport współpracuje z 18 liniami lotniczymi, zarówno tradycyjnymi jak i tanimi.

Obecnie prowadzony jest największy w historii lotniska plan inwestycyjny. Do roku 2015 zostaną wybudowane m.in. nowy terminal pasażerski i stacja kolejki, powiększona płyta postojowa, zmodernizowane drogi kołowania.