Ryanair upraszcza procedury

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tani przewoźnik z Irlandii pracuje nad wprowadzeniem szeregu zmian ułatwiających klientom zarówno sam lot jak i związane z nim formalności. Nowe zasady zaczną obowiązywać od niedzieli 8 grudnia.

Spośród wszystkich nowych zasad najistotniejsze dla większości pasażerów okaże się prawdopodobnie zwiększenie dopuszczalnego limitu bagażu jaki podróżni mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu. Zgodnie z dotychczas obowiązującymi w Ryanair regułami każdy z pasażerów mógł zabrać do samolotu bagaż, którego waga nie przekraczała 10kg. W myśl nowych zasad każdy z klientów zyska prawo do wniesienia drugiego małego bagażu podręcznego. Władze linii nie podały jednak danych o dopuszczalnym ciężarze czy wymiarze dodatkowej paczuszki.

Kolejną ważną zmianą związaną z procedurą odprawy jest minimalizacja kosztów związanych z wydrukiem kart pokładowych na lotnisku. Klienci, którzy dokonali wcześniej odprawy online za wydruk karty zapłacą nie jak dotychczas 70 euro/funtów, a jedynie 15 euro/funtów. Ponadto spółka planuje wprowadzić zmianę w postaci 24 godzinnego okresu przewidzianego na ewentualną zmianę lub skorygowanie błędów popełnionych przez pasażerów przy rezerwacji, a także z dniem 1 lutego 2014r. system alokacji miejsc w samolocie.

Jednocześnie Ryanair pracuje nad wdrożeniem we wszystkich krajach aplikacji mobilnej, która zgodnie z założeniami ma ulepszyć jakość obsługi klienta, a także systemu rejestracji pasażerów „My Ryanair” za pośrednictwem, którego rezerwacja biletów będzie jeszcze szybsza. Dodatkowo system „My Ryanair” wyposażony będzie w moduł „Fare Finder” umożliwiający wyszukanie najtańszego biletu na danej trasie oraz korzystanie z mobilnych kart pokładowych.

-Ryanair nie ustaje w dążeniach do stałej poprawy komfortu podróży naszych pasażerów. Dialog z klientem jest dla nas bardzo istotny w ten sposób możemy bowiem zaoferować stałe i szybkie połączenia w najniższych cenach – powiedział Robin Kiely, przedstawiciel spółki.