E – palarnia na Heathrow

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze brytyjskiego lotniska Londyn – Heathrow oddały do dyspozycji pasażerów e – palarnię. Mieszcząca się w 30 metrowym pokoju palarnia jest pierwszą tego typu inicjatywą na świecie.

Kilkudziesięciometrowy obszar powstały z inicjatywy firmy Gamucci (jednego z brytyjskich producentów e – papierosów) mieści się w czwartym terminalu portu Londyn – Heathrow. Zlokalizowany w sąsiedztwie sklepów bezcłowych oraz punktu sprzedaży e – papierosów marki Gamucci pokój jest jedynym miejscem wewnątrz lotniska, w którym wielbiciele elektronicznych papierosów mogą rozkoszować się elektronicznym dymkiem – informuje portal telegraph.co.uk.

Palenie elektronicznego wiąże się z powstawaniem pary w wyglądzie zbliżonej do dymu wydobywającego się z tradycyjnego papierosa co stało się przyczyną wprowadzenia zakazu palenia e – papierosów w miejscach publicznych i zakładach pracy. Jak tłumaczy Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne powodem zakazu jest fakt, że elektroniczny papieros może być pomylony przez osoby niepalące z papierosem tradycyjnym, którego palenie w pracy czy miejscu publicznym jest uznawane przez większość Brytyjczyków za naganne.

W myśl obowiązujących w Wielkiej Brytanii przepisów prawa papierosy elektroniczne podlegają takim samym restrykcjom jak te tradycyjne o czym pamiętały władze lotniska wydając firmie Gamucci pozwolenie na stworzenie e – palarni. Poza wyznaczonym salonem, podróżni korzystający z tego typu urządzeń muszą mieć je schowane, a przed wejściem na pokład samolotu muszą upewnić się, że ich posiadanie w samolocie jest dozwolone przez przewoźnika.