Ryanair z nowym rekordem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Największa tania linia lotnicza w Europie Ryanair chwali się kolejnym rekordem. W zeszłym roku przewiozła niemal 5 milionów Polaków. To o prawie 30 procent niż rok wcześniej.

Ryanair przewiózł rekordową liczbę pasażerów i króluje na polskim rynku tanich linii. Irlandczycy obsługują największą ilość tanich połączeń, aż 146 lotów z i do Polski, z 11 głównych lotnisk kraju. W 2013 roku Ryanair planuje przewieźć 6 milionów pasażerów.

– Ryanair w 2012 roku w Polsce przewiózł najwięcej pasażerów, co pozycjonuje linię lotniczą jako lidera na rynku. Poprzedni rok był wielkim sukcesem dla irlandzkiego przewoźnika, w tym otwarcie bazy operacyjnej we Wrocławiu i ogłoszenie kolejnej w Krakowie. W czasach recesji liczba pasażerów Ryanair wzrasta z miesiąca na miesiąc, gdyż konsumenci chcą jak najwięcej oszczędzić, korzystając z najniższych cen połączeń – mówi Katarzyna Gaborec z irlandzkiej centrali Ryanair.

Ryanair jest jedyną ultra-tanią linią lotniczą w Europie, operującą 1.500 lotów dziennie (ponad 500.000 rocznie), z 57 bazami oraz 1500 międzynarodowych tras w 28 krajach, łącząca 180 destynacji, z flotą 305 nowych samolotów Boeing 737-800.