Tanie loty Wizz Air z Warszawy do Gruzji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jeden z dwóch operujących z Polski tanich przewoźników – węgierski Wizz Air – zainaguruje w maju tanie połączenie lotnicze z Warszawy do gruzińskiego Kutaisi.

Nowe tanie połączenie będzie pierwszym tego przewoźnika do Gruzji. Wizz Air rozpocznie nowe operacje 15 maja, będzie latał do Kutaisi dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele – o godzinie 6 rano. Na razie będzie operować, ze względu na unieruchomienie lotniska w Modlinie, z lotniska im. Chopina w Warszawie. Docelowo starty mają mieć miejsce z modlińskiego lotniska.

Kutaisi to miasto w zachodniej Gruzji, od stolicy Gruzji, Tbilisi, jest oddalone o ponad 200 kilometrów. To dobry punkt wypadowy w podróży nad Morze Czarne, bo położone jest niedaleko od abchaskiego kurortu Batumi. W sezonie zimowym może być portem przesiadkowym podczas wypraw do gruzińskich kurortów narciarskich, m.in. Gudauri. Lotnisko jest położone 15 kilometrów od centrum miasta. Do tej pory do Gruzji bezpośrednio z Polski można dotrzeć jedynie samolotami LOT, które przylatują z Warszawy do gruzińskiej stolicy.

Szukasz tanich biletów lotniczych? Szukaj ich na www.centrumlotow.pl!

Bilety są już w sprzedaży, kosztują od 250 złotych w obie strony wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi.

– Za pośrednictwem Polski, jako naturalnego centrum łączącego zachód ze wschodem Europy poprzez niskokosztowe połączenia Wizz Air, nowa trasa przybliży Gruzję do Unii Europejskiej. Pasażerowie podróżujący między Gruzją a Polską będą mogli po raz pierwszy korzystać z niskich cen, latając niezawodnymi liniami, które skupiają się na swoich pasażerach – mówił w Warszawie Mike Powell, dyrektor ds. finansowych Wizz Air.