Ryanair znów w Modlinie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ryanair wznowi loty z i do Modlina jeszcze w tym miesiącu. Z tej okazji tani, irlandzki przewoźnik przewidział dla podróżujących kilka nowości.

Zgodnie z planem wielki powrót linii do tego portu nastąpi 30 września. Taką decyzję przedstawił na konferencji, która odbyła się dziś w Warszawie wice prezes zarządu spółki Michael Cawley. Jednocześnie Cawley zapowiedział rozbudowę dotychczasowej oferty o rejsy do greckiego miasta Saloniki oraz do hiszpańskiego Alicante – informuje portal fly4free.pl

Poza poszerzeniem oferty przedsiębiorstwo poinformowało o niższych cenach biletów związanych z powrotem linii do podwarszawskiego portu. Ceny połączeń na poszczególnych trasach we wrześniu i październiku mają oscylować w granicach 29 złotych. Zwiększona zostanie także częstotliwość połączeń z dotychczasowej oferty. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele lotniska. Prezes portu Piotr Okieńczyc oświadczył, że system ILS pierwszej kategorii umożliwiający bezpieczne lądowanie zostanie przywrócony do użytku już 19 września.

Ponadto Okieńczyc poinformował, że w okresie gdy lotnisko było zamknięte przeprowadzono kilka ulepszeń w infrastrukturze portu. Terminal wyposażono w klimatyzację, a obszar płyty lotniskowej, na którym pasażerowie oczekiwali na samolot zadaszono. Takie porozumienie obydwu spółek zapewne ucieszy wielu podróżnych, a jednocześnie będzie końcem spekulacji dotyczących możliwości zakupu biletu na podróż z Modlina w sytuacji, w której przewoźnik nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej kwestii.