SAS poprawia wyniki

Autor tekstu: , Data publikacji:

Restrukturyzacja skandynawskich linii lotniczych SAS przynosi efekty. Przewoźnik pochwalił się wzrostem obrotów i ilości pasażerów w trzecim kwartale 2013 r.

W Q3 SAS osiągnął obroty w wysokości ponad 11 500 miliona koron, co oznacza wzrost o ponad 5 procent. Zysk netto wyniósł 844 miliony koron. O 5 procent wzrósł ruch pasażerski.
– Cieszy fakt, że nasz zdecydowany i zakrojony na szeroką skalę program restrukturyzacji przynosi oczekiwane efekty, a SAS kończy trzeci kwartał w dobrej formie, z dochodem przed opodatkowaniem na poziomie 1 120 mln SEK. Po uwzględnieniu kosztów bezzwrotnych wynik poprawił się o 476 mln SEK, czyli wzrósł dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem – komentuje wyniki przewoźnika Rickard Gustafson, prezes grupy SAS.

Zdaniem szefa SAS, konkurencja na europejskim rynku przewozów lotniczych jest nadal bardzo duża. – W konsekwencji skupiamy się na dokończeniu niezbędnego procesu, jakim jest stworzenie bardziej elastycznej struktury niższych kosztów, równocześnie kontynuując dynamiczne inwestycje w naszą ofertę dla klientów. Nasza prognoza przewidująca osiągnięcie dodatniego zysku za cały rok jest wciąż aktualna – dodaje Rickard Gustafson.