LOT i SAS z nową umową codeshare. Więcej lotów do Norwegii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzyły umowę code-share ze skandynawskimi liniami lotniczymi SAS. Dzięki temu jeszcze przed świętami, już od 20 grudnia pasażerowie polskiego przewoźnika będą mogli z przesiadką w Oslo polecieć z i do Trondheim, Alesund i Tromso.

Od wtorkuw ramach współpracy handlowej z Scandinavian Airlines SAS, w systemach rezerwacyjnych LOT-u dostępne są połączenia do trzech nowych kierunków w Norwegii. Dzięki temu zwiększa się dostępność połączeń dla pasażerów często podróżujących między Polską a Norwegią. Połączenia z Oslo w Norwegii będą wykonywane przez linię SAS.

– Bardzo się cieszę, że wspólnie z partnerem z sojuszu Star Alliance możemy rozszerzyć liczbę kierunków dostępnych dla Pasażerów. To ważne szczególnie w okresie świątecznym i noworocznym, kiedy wielu naszych rodaków podróżuje nie tylko między dwoma największymi miastami w Polsce i Norwegii, ale też między mniejszymi lokalnymi portami lotniczymi, w pobliżu których mieszkają lub pracują. Chcemy, by ich podróż dzięki ofercie LOT-u była jak najbardziej komfortowa – mówi Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Dotychczas współpraca code-share LOT i SAS obejmowała wyłącznie połączenia między Warszawą a Kopenhagą. Rozszerzenie umowy o trzy norweskie lotniska, do których docierają bezpośrednio samoloty SAS, istotnie zwiększa wybór połączeń obsługiwanych przez obie linie. Rejsy LOT-u na trasie Warszawa-Oslo i Oslo-Warszawa realizowane się dwa razy dziennie w godzinach porannych i popołudniowych.

Bilety na połączenia LOT-u są już dostępne w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com.

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mlnwięcej niż rok wcześniej. W grudniu polski przewoźnik ugości na swoim pokładzie 10-milionowego pasażera. LOT używa dziś na co dzień ponad 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już 111 połączeń na całym świecie.