Qatar Airways dołącza do sojuszu oneworld

Autor tekstu: , Data publikacji:

30 października linie Qatar Ariways zostaną pełnoprawnym członkiem sojuszu lotniczego oneworld. Dzięki temu staną się jedyną wielką linią spośród trójki: Qatar Airways, Emirates i Etihad, której pasażerowie będą mogli korzystać z bonusów programu lojalnościowego.

Proces przyznania statusu członka oneworld prowadziła przez rok British Airways, który to przewoźnik zaprosił linię do udziału w sojuszu. Qatar Airways chwali się, że było to najszybsze przyjęcie do programu lojalnościowego w historii. Przypomnijmy, że juz niedługo zostanie otwarty nowy port lotniczy w katarskiej Dausze – Hamad International Airport, mogący obsłużyć w ciągu roku ponad 50 milionów pasażerów. Na lotnisku znajdzie się specjalny terminal do rękawowej obsługi największych na świecie Airbusów A-380, które powoli wchodzą także do floty British Airways.

Z dniem 30 października wszyscy członkowie programu oneworld będą mogli – za pośrednictwem linii Qatar Airways – zdobywać i wydawać punkty zgromadzone na wszystkich lotach sojuszu oneworld. Do końca października katarskie linie pozostaną członkiem quasisojuszu Global Explorer, czyli specjalnej taryfy, z której mogą korzystać linie lotnicze, stowarzyszone z oneworld. Dzięki dołączeniu – jako pełnoprawny członek – do oneworld, wszyscy podróżujący do Etiopii, Iranu, Rwandy, Serbii i Tanzanii – będą mogli zbierać pełnowartościowe punkty oneworld.

Promocje biletów lotniczych Qatar Airways? Szukaj na CentrumLotow.pl!>>