Od grudnia z Warszawy do Dauszy dwa razy dziennie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dobra wiadomość dla planujących podróż nie tylko do Azji. Qatar Airways, druga największa bliskowschodnia luksusowa linia lotnicza podwaja częstotliwość lotów z Polski do stolicy Kataru.

Od 14 grudnia Qatar Airways będzie latać z Warszawy do Dauszy dwa razy dziennie. Wązna informacja – loty będą odbywać się dwa razy dziennie w sezonie zimowym, czyli do końca marca 2018, kiedy azjatyckie kierunki są „obłożone” ze względu na trwający sezon wakacyjny.
W sumie w ciągu tygodnia na trasie Warszawa – Doha będzie 14 połączeń. Podstawowe połączenia będą realizowane Airbusami A320, dodatkowe – Airbusami A330-200.
Podobne zmiany będą mieć miejsce na wylotach z czeskiej Pragi – tu także częstotliwośc lotów zwiększy się do dwóch dziennie. W przypadku stolicy Czech wszystkie loty będą odbywać się przy użyciu Airbusów A320.

Nowe połączenia Qatar Aiways to element strategii przewoźnika, który na celownik wziął obiecujące rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W lipcy Qatar Airways zwiększyły częstotliwośc operacji lotniczych z terenu Federacji Rosyjskiej, w sierpniu Qatar zaczął także latać do Skopje i Pragi a także zwiększył częstotliwość lotów do Belgradu.

W tym roku Qatar Airways obchodzą swoje dwudziestolecie. Zysk netto za ostani rok zwiększył się o ponad 21 proc, a przychody o ponad 10 proc.