RyanairTalk. Tańsze rozmowy telefoniczne

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tanie irlandzkie linie lotnicze Ryanair ogłosiły uruchomienie bezpłatnej aplikacji - RyanairTalk, która pozwoli klientom Ryanair na tańsze rozmowy telefoniczne w trakcie podróży.

Aplikacja jest dostępna w Google Play oraz w Appstore, więc mogą z niej korzystać wszyscy mający smartfony czy tablety oparte na systemach iOS i Android. Ryanair talk działa podobnie jak Skype – do jego użycia będziemy potrzebowali dostępu do sieci Wi-Fi lub co najmniej mobilnej sieci naziemnej 3G. Aplikacja Ryanaira pozwala dzwonić na komórkowe numery w innych krajach już za 0,13 euro za minutę połączenia. Jeszcze taniej jest w przypadku telefonów stacjonarnych – 0,03 euro za minutę. Przypomnijmy, że opłaty roamingowe w Europie są nieco wyższe – średnio za minutę rozpoczętego połączenia musimy zapłacić ok. 040 euro.

Klienci Ryanaira, decydując się na ściągnięcie aplikacji, moga liczyć na bonus w postaci 10 minut rozmów z sieciami komórkowymi za darmo lub 40 z sieciami stacjonarnymi. Oferta obejmie pierwsze 50 tysięcy osób, które zdecydują się na pobranie. Robin Kiely, rzecznik Ryanaira, tak skomentował wprowadzenie nowej aplikacji: “Ryanair oferuje najtańsze bilety, najtańsze hotele na Ryanairhotels.com, teraz przyszedł czas na najtańsze rozmowy dla naszych klientów”.