7 powodów, dla których warto zorganizować niezapomnianą imprezę biznesową w Singapurze

Singapur jest jednym z kluczowych graczy na azjatyckim rynku branży MICE, który nieustannie się rozwija. Każdego roku to państwo-miasto odwiedzane jest przez setki tysięcy delegatów, którzy przyjeżdżają tu, by nawiązywać kontakty z liderami branży, szukać inspiracji i nowych możliwości rozwoju.

Singapur to idealne miejsce na zorganizowanie dużej imprezy korporacyjnej, dzięki korzystnemu środowisku biznesowemu, niezrównanej infrastrukturze, profesjonalnym usługom, światowej klasy obiektom konferencyjnym i nietuzinkowym atrakcjom. A wszystko to w autentycznej, jedynej w swoim rodzaju scenerii.
Wybierając Singapur na miejsce wydarzenia biznesowego, organizatorzy MICE mogą zainspirować i pozytywnie zaskoczyć swoich gości. Oto siedem elementów, które znacznie ułatwiają zorganizowanie w Singapurze udanej imprezy korporacyjnej.

Obiekty światowej klasy

Jednym z niezaprzeczalnych atutów Singapuru są tutejsze wyjątkowe obiekty konferencyjne, z których wiele zostało nagrodzonych przez branżę MICE. Dzięki wszechstronnym udogodnieniom i usługom na najwyższym światowym poziomie, obiekty te zapewniają delegatom moc wrażeń i atrakcji.

The Marina Bay Sands® Expo & Convention Centre, Suntec Singapore Convention & Exhibition Centre oraz the Singapore EXPO, to przestronne obiekty, oferujące elastyczność użytkowania, jak również najnowocześniejsze zaplecze wystawienniczo-konferencyjne. W 2015 roku centrum Suntec Singapore po raz dziesiąty z rzędu zdobyło nagrodę dla Wiodącego Azjatyckiego Centrum Kongresowego („Asia’s Leading Meetings & Conference Centre) podczas 22 edycji dorocznych nagród World Travel Awards, natomiast Marina Bay Sands Expo & Convention Centre jest regularnym laureatem nagród Pinnacle Awards. Takie wyróżnienia branżowe świadczą o jakości i silnej pozycji Singapuru w zakresie organizacji imprez MICE.

W celu zapewnienia delegatom niepowtarzalnych i zróżnicowanych doświadczeń, Singapur posiada także w swojej ofercie szereg niekonwencjonalnych  miejsc, w których można organizować konferencje. Przykładem może być tu kurort Resorts World™ Sentosa Singapore wraz jednym z największych akwariów na świecie o nazwie S.E.A. Aquarium, muzeum morskim Maritime Experiential Museum™ i parkiem rozrywki Universal Studios. Goście mogą także wejść na pokłade luksusowego jachtu czarterowego Royal Albatross, aby odbyć niezapomniany rejs wzdłuż mlalowniczego wybrzeża Singapuru.

Dynamicznie rozwijający się przemysł

W Singapurze mieści się 7 tys. międzynarodowych firm i 55 tys. startupów, reprezentujących takie branże jak, biotechnologia, przemysł kreatywny, technologie, finanse i profesjonalne usługi.

Wybierając Singapur na miejsce wydarzenia korporacyjnego, organizatorzy mogą wykorzystać doświadczenie i innowacyjność tych dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu, umożliwiając delegatom nawiązanie relacji z ich liderami.
Organizatorzy MICE mogą również współpracować z singapurskimi agencjami rządowymi, lokalnymi stowarzyszeniami, jak również ze środowiskiem akademickim i instytucjami badawczymi w celu współtworzenia innowacyjnych treści i rozwiązań. To niewątpliwie bezkonkurencyjna platforma networkingu, dzielenia się wiedzą i generowania nowych pomysłów.
Będąc centrum inspiracji i innowacji, Singapur jest zarazem idealnym miejscem, w którym organizatorzy spotkań mogą zapewnić swoim gościom gros ciekawych doświadczeń biznesowych.

Łączność ze światem

Dzięki strategicznemu usytuowaniu w dynamicznie rozwijającym się regionie, Singapur stanowi idealne zaplecze dla organizatorów MICE do wejście na rynki Azji Południowo-Wschodnie, Chin i Indii. Osoby podróżujące w interesach mogą z łatwością dotrzeć do Singapuru, ponieważ kraj ten obsługuje ponad 100 międzynarodowych linii lotniczych, które łączą to państwo-miasto z 300 destynacjami w 80 krajach świata. Singapur znajduje się w zbiegu kultur Wschodu i Zachodu, dzięki czemu stał się on domem dla wielu wiodących międzynarodowych korporacji.

Przedsiębiorstwa działające w Singapurze mają łatwy dostęp do ponad 600 mln konsumentów w Azji Południowo-Wschodniej, a wszystko to w promieniu 3-4 godzin lotu, oraz ponad 4,2 mld ludzi w pozostałej części Azji i Pacyfiku w promieniu siedmiu godzin lotu.

Rozwiązania cyfrowe

Jednym z elementów, który przyczynił się do sukcesu Singapuru, jest otwarcie tego państwa-miasta na nowe technologie. Superszybka, szerokopasmowa sieć internetowa nowej generacji dociera do 99 procent tutejszych firm i gospodarstw domowych.

W 2015 roku Singapur znalazł się na szczycie „Rankingu Gotowości Sieciowej” (Network Readiness Index), stworzonego przez World Economic Forum. Nowoczesne technologie są również stałym elementem organizacji wydarzeń biznesowych. Używa się ich m.in. do planowania imprez, a także dzielenia się danymi z delegatami. Dzięki łatwemu dostępowi do sieci WiFi oraz narzędzi do analizy danych, organizatorzy wydarzeń mogą, na przykład, zbierać i analizować ogromne ilości danych, aby zrozumieć potrzeby uczestników i tworzyć rozwiązania dostosowane do ich potrzeb.
Wiele obiektów posiada także najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe, które zagwarantują delegatom moc wrażeń niezależnie od tematu konferencji. Doskonałym przykładem może być tu sala mieszcząca się w centrum Suntec o nazwie ImmerseAV, w której można skorzystać z technologii holograficznej. Znajduje się tu także szerokoformatowy ekran The Panorama o 105 metrach szerokości, na który pada obraz z projektorów o mocy 20 tys. lumenów; jak również podświetlany ekran centralny zawieszony 4,5 m nad ziemią, który wyświetla obrazy i animowane loga.

Łatwość planowania

Organizatorzy MICE mogą spać spokojnie, wiedząc, że Singapur jest jednym z najbezpieczniejszych miast na świecie. Tutejsze służby i urzędy nieustannie dbają o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno obywateli, jak i turystów. Szczególnie dużo uwagi poświęca się bezpieczeństwu cyfrowemu.

W Singapurze znajdują się również liczne firmy wyspecjalizowane w planowaniu wydarzeń MICE i oferujących profesjonalne wsparcie w tym zakresie. Singapurscy eksperci z branży MICE posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, dzięki którym każde organizowane tu wydarzenie będzie stało na najwyższym poziomie.

Jako wiodąca destynacja MICE, Singapur otrzymuje również silne wsparcie od rządu. Organizatorzy wydarzeń MICE mogą skorzystać z usług Singapurskiego Biura Kongresowego (Singapore Exhibition & Convention Bureau™/SECB). Oferuje ono specjalny program o nazwie Business Events in Singapore (BEiS), w ramach którego zapewniane jest wsparcie w zabezpieczeniu miejsca konferencji, jak również niezbędna pomoc w promocji wydarzenia i nawiązywaniu kontaktów z agencjami rządowymi i partnerami biznesowymi. Specjalnie z myślą o branży MICE stworzono programy Singapore’s MICE Advantage Programme (SMAP) oraz In Singapore Incentives & Rewards (INSPIRE), dzięki którym organizatorzy imprez korporacyjnych mogą zaoszczędzić na kosztach wydarzeń i odbierać cenne nagrody.

Dobra zabawa

Singapur posiada ogromną ilość niezapomnianych atrakcji, które idealnie dopełnią wszelkie wydarzenia korporacyjne. A wszystko to w obrębie jednego miasta, dzięki czemu strudzeni całodniową pracą delegaci mogą szybko się zrelaksować i rozerwać. Miasto słynie z nietuzinkowej oferty kulinarnej, zapierających dech w piersiach rozrywek oraz bogatej oferty handlowej. Dodać do tego należy wielość tutejszych kultur i dynamicznie działającą scenę artystyczną.

Z bogactwem kulturowo-historycznym Singapuru można również spotkać się w dzielnicach, które mieszczą się poza utartym turystycznym szlakiem. Oprócz zabytkowych dzielnic Chinatown, Kampong Glam i Little India, warto także skierować swoje kroki do zakątka o nazwie Tiong Bahru, gdzie w budynkach wzniesionych w stylu Art-Deco mieszczą się liczne restauracje i sklepy. Jeśli dysponujemy nieco większą ilością czasu, możemy zwiedzić także wschodne dzielnice Katong i Joo Chiat, aby poznać bogactwo kultury ludu Peranakan, zwanego także Chińczykami znad Cieśniny (Straits Chinese).http://www.visitsingapore.com/en/

Bogactwo zieleni

Singapur był zielonym zakątkiem na długo przed ukuciem terminu „zrównoważony rozwój”. Miasto słynie z ekologicznej architektury i obfituje w zieleń nie tylko w parkach i ogrodach, ale także na ulicach i bulwarach oraz w budynkach.

Tym samym, Singapur jest idealnym miastem do zorganizowania imprezy o tematyce ekologicznej. Organizatorzy imprez MICE mogą również przyczynić się do redukcji emisji dwutlenku węgla, stosując się do singapurskich wytycznych na temat zrównoważonego rozwoju, zgodnych z normami ISO 20121 i APEX/ASTM.